Büyük haritalar için hangi oyun motoru kullanılmalı?

CidQu

Hectopat
Merhabalar, Yaklaşık 2-3 Yıldır oyun geliştiriciliği yapıyorum. Unreal Engine ve Unity üzerinde baya bir performansım var. Fakat şimdi bir oyun projesi düşünüyoruz, oyun projesinde tüm Avrupa'yı tasarlayacağız. Bunun için en iyi oyun motoru hangisidir? Unreal Engine'in açık dünya konusunda çok iyi olmadığını biliyorum, ondan pek yanaşmadım. Sizin önerebiliceğiniz oyun motoru/framework nedir?
Edit: Rehber diye işaretlenmiş yeni farkettim kusura bakmayın.

Unity ile yapılan oyunların kalitesi belli, şu ana kadar Unity ile yapılmış adam gibi gördüğüm tek oyun Escape From Tarkov, Unity de Resident Evil Spin-offu bile denendi ve onda da ortaya kötü sonuç çıktı. Ciddi düşünüyorsanız kesinlikle UE kullanmalısınız. Ha Unity'de başarılı oyunlar yok mu? Var, ancak bunlar Phasmophobia gibi iyi düşünülmüş ve piyasada alternatifi olmayan oyunlar. EFT dışında büyük çaplı kaliteli oyun görmedim başka. Optimizasyon olarakta UE'de yapılmış oyunlar daha başarılı oluyor.

Hangi oyun motorunu kullandığından çok önemli olan şey senin yeteneğin. O yüzden şimdiye kadar hakkında en çok bilgi ve tecrübe sahibi olduğun motor ne ise onu kullanmanı tavsiye ediyorum. Oyun motoru önemli bir etmen ama oyunu yapacak olan sensin sonuçta.

Hangisi daha iyi performans veriyor bilmiyorum ama CryEngine olabilir belki. Geniş alanlara sahip haritalar konusunda gayet iyi performans veriyor. Godot da olabilir.

Hangi oyun motorunu kullandığından çok önemli olan şey senin yeteneğin. O yüzden şimdiye kadar hakkında en çok bilgi ve tecrübe sahibi olduğun motor ne ise onu kullanmanı tavsiye ediyorum. Oyun motoru önemli bir etmen ama oyunu yapacak olan sensin sonuçta.
Doğru, fakat bir seviyeden sonra Avrupa Haritası gibi büyük bir harita yapmayı denerken oyun motorunun önemi baya bir ortaya çıkıyor. Ondan bu konuyu açmıştım, çok büyük haritalarla uğraşmadığım için.

Geri
Yukarı