Bufferbloat test sonucum nasıl?

MUHAMMEDDDDDDDD

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün Windows 11'e geçtim birkaç ayar yaptıktan sonra bufferbloat testi yaptım sonuç bu sizce nasıl? VDSL 24 Mbit paketi kullanıyorum.

Ekran görüntüsü 2023-12-08 222805.png

Oradaki ünlemleri nasıl kaybedebilirim?

Genel olarak iyi üstelik Modem veya Router tarafında bir ayar yapmadan bu değerleri alıyorsanız daha iyi.

4K Video'da ünlem alıyorsunuz çünkü ölçülen hızınızın en az 25Mbps olması gerekli düşük oyun gecikmesi için yükte dahil 30MS altını istiyor galiba waveform yani pek dert edilebilecek bir şey değil kafanıza takmayın.

Genel olarak iyi üstelik modem veya router tarafında bir ayar yapmadan bu değerleri alıyorsanız daha iyi.

4K Video'da ünlem alıyorsunuz çünkü ölçülen hızınızın en az 25Mbps olması gerekli düşük oyun gecikmesi için yükte dahil 30ms altını istiyor galiba waveform yani pek dert edilebilecek bir şey değil kafanıza takmayın.

Ekran görüntüsü 2023-12-08 202629.png

DSL değerlerim nasıl peki ben ayar yapmadan önce hiçbir yere giremiyordum ondan sonra bu değerleri elde ettim.

Eki Görüntüle 2045905

DSL değerlerim nasıl peki ben ayar yapmadan önce hiçbir yere giremiyordum ondan sonra bu değerleri elde ettim.
Zayıflamanız yüksek SNR değeriniz iyi olmasına rağmen bir günde 3.4M indirme tarafında CRC hatası loglamış modem yani buda paket kaybı yaşadığınızı gösteriyor.

Önce iç tesisatınızda sorun yoksa arıza kaydın açın bir baksınlar normal değil bu kadar hata hocam online oyun oynamak imkansız hale gelir.

Zayıflamanız yüksek SNR değeriniz iyi olmasına rağmen bir günde 3.4m indirme tarafında CRC hatası loglamış modem yani bu da paket kaybı yaşadığınızı gösteriyor.

Önce iç tesisatınızda sorun yoksa arıza kaydın açın bir baksınlar normal değil bu kadar hata hocam Online oyun oynamak imkansız hale gelir.

İç tesisat derken neden bahsediyorsunuz kutudan eve gelen kablo mu defalarca arıza kaydı açtık gelip ilden ekip gelmesi lazım deyip geçiştiriyorlar kendim yapabileceğim bir şeyse yaparım.

Güncel hali.

Ekran görüntüsü 2023-12-08 232052.png

İç tesisat derken neden bahsediyorsunuz kutudan eve gelen kablo mu defalarca arıza kaydı açtık gelip ilden ekip gelmesi lazım deyip geçiştiriyorlar kendim yapabileceğim bir şeyse yaparım.

İç tesisattan kastım genel olarak binalarda bina altında ki ankastre kutusundan çıkan CAT kablonun odanıza kadar gelen kısım müstakil bir yapıda yaşıyorsanız da evet direkte ki kutudan gelen kablodan bahsediyorum.

Apartmandaysanız bina altında ki kutudan kendiniz kablo çekebilirsiniz ama diğer türlü olmaz onu TT'nin yapması lazım size tavsiyem başta paket kaybı vs bahsetmeyin günde 4-5 defa DSL kablosunu modemden çıkar tak yapın ve DSL bağlatınız yokken müşteri hizmetlerini arayın ve sık sık kopma yaşadığınızı söyleyin yoksa sürekli geçiştirirler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı