Buggy yapmak mı hurda araba almak mı?

Beratbozkurt

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben köydeki evde tarlalarda trafige kapalı hayvan yollarinda falan eğlenmek için ve biraz da tamirat tadilat işlerine merakımi gidermek için yukarıdaki iki seçenekten birini gerçekleştirmeye karar verdim fakat kararsizim. Desteklerinizi bekliyorum.

1. Seçenek motorlu (ufak araba veya patpat motorlu) buggy yapmak.(Sıfırdan imal etmek)

2. Seçenek hurdadan yürür bir murat 131 almak ve onu tamir etmeyle uğraşmak.

Arkadaşlar iki seçenekte de alet hırdavat almam lazım. Kaynak makinem yok mesela. Ama buggy ise hem motor hem gövde hem diğer tertibat vb. hem çok fazla el işçiliği hem de para gerekli. Çünkü kaynak işçiliği fazla olduğundan ve bende de kaynak aleti olmadığından parçaları kesip bir kaynakçıya.
Birleştirteceğim. Sıkıntı olan maliyet. 1000-1500 TL gibi bir bütçem var. Ne yapsam?

Not: Motorsiklet önermeyiniz sevmiyorum. Teşekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Murat 131, 2JZ swap. 1000HP 😂
O paraya bu tarz işler çok zor kardeşim.

Peki para var diyelim. Ne yapardınız? (Hurda vb. Kullanacağından para yeterli hesapladım.
Arkadaslar benim durum şöyle:

1)1000 TL'ye alabileceğim parçaları neredeyse tam ama uzun zamandır yatan ve gövdesi çürümeye yüz tutmuş dusuk maliyetle yürütülebilecek bir murat 131 almak.

2)Tamamen sıfırdan tek veya iki kişilik bir buggy inşaa etmek. Bunun dezavantajı kaynak için işçilik maliyeti. Avantajı ise gerekli donanımları taktıktan sonra yolda da kullanabilirim.(Köy yolu)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı