Bugün yaşadığım 3 olay

228522

Kilopat
Makaleler
4
Bugün yaşadığım 3 olay var ve düzgün karar verebileceğimi sanmıyorum. Bu yüzden yardım istiyorum.

1: Hoşlandığım bir kız var, tam olarak benim hoşlandığım şeylere sahip. Zaten şimdiye kadar hoşlandığım tüm kızlar birbirinin neredeyse aynısı idi. Kız sessiz birisi öncelikle belirteyim. Gidip tanışmak, sosyal medya adreslerini istemek için yanına gitmeye karar verdim. Okula belediyenin gönderdiği otobüsle toplu taşıma merkezine gidiyoruz, sonra oradan evlerimizin olduğu bölgelere giden araçlara biniyoruz. Benim evime giden otobüs ben toplu taşıma merkezine vardıktan bir süre sonra geliyor haliyle vakit geçirmek için markete giriyorum. Bazen kız da markete giriyor, dün "hadi gidip halledeyim şu işi" dedim ve markette onu takip ettim. Sonra cesur olamadım, vazgeçip gittim. Kız beni gördü ve sanırım biraz düşündü, çünkü beni hep görüyor aynı markette. Bugün arkadaşımla geziyorduk ve şans eseri okuldan çok sonra kız aniden karşımıza çıktı, arkadaşıma söyledim "bak sana söylediğim kız" şeklinde. Yüzünü göremediği için merak etti ve kızı görmeye çalıştı, kız zaten beni görmüştü ve bu sefer tedirgin oldu sanırım. Ben hemen arkadaşımı çektim ve ters tarafa yol aldım. Kız tedirgin oldu galiba, ben aynı durumda olsam tedirgin olurdum şahsen. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Pazartesi tanışıp İnstagram adresini almayı düşünüyorum. Kızla aynı okuldayız ama sınıftan pek dışarı çıkmıyor.

2: İlk olaydan sonra eve yürüyerek eve doğru upuzun bir yolculuk yapmaya karar verdik, arkadaşım yolun birazını gittikten sonra ayrılıyordu. Ben arkadaşımı bıraktıktan sonra yolun asıl büyük kısmını yürümeye başladım, fakat yorulup banka oturdum. Ardından solumdan gelenlerin seslerini duydum, serserilere benziyorlardı. Benden sigara istediler ve ben kendimi ifade edemedim hatta şöyle söyleyeyim eğer sigara isteyen ben olsaydım karşımdakinin "sigara yok" demesine inanmazdım (sigara içmiyorum). Ancak elemanlar sıkıntı çıkarmadan gitti çok şükür.

3: Daha ileride yol çok daralıyor ve küçücük bir yerden geçmek gerekiyor fakat orada serseriler var. Bunlar diğerlerine göre daha tehlikeli gözüküyorlardı. Tamamen aşağı bakıp hiç ses etmeden hızlıca geçtim. Elemanlar bir şey demedi çok şükür. Ben bu serserilerden çok korkuyorum, nasıl kurtulabilirim? Sıkıntı çıkarmam hiç ama sigara falan taşımadığım için kötü bir duruma düşüyorum muhtemelen gözlerinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monolog yazmışsın. Cevap verebilecek bir soru göremiyorum. Kendi soruna kendin cevap veriyorsun.
Benim çoğu yazım monolog zaten. Netleştirmek gerekirse serserilerden çok korkuyorum, nezih yerlerde bile serserilerle karşılaşmaktan korkuyorum muhtemelen bir travma yüzünden. Bunu nasıl yenebilirim? Kızın beni kötü biri sanmasından korkmuşum ve içimi dökmek istemişim, tutarlı soru çıkmıyor bundan şimdi fark ettim.

Benim çoğu yazım monolog zaten. Netleştirmek gerekirse serserilerden çok korkuyorum, nezih yerlerde bile serserilerle karşılaşmaktan korkuyorum muhtemelen bir travma yüzünden. Bunu nasıl yenebilirim? Kızın beni kötü biri sanmasından korkmuşum ve içimi dökmek istemişim, tutarlı soru çıkmıyor bundan şimdi fark ettim.
Ailene değil de başka aile büyüklerine(teyze, amca, hala veya dayı) danış. Daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı