Build 25982: Yeni Windows Copilot

Hiç kullanmayacağım bir özellik. Nefret ediyorum bloatware saçmalıklarından. Şimdi diyeceksiniz senin işine yaramıyordur belki ama bizim işimize yarıyor. Olabilir ama ben sevmiyorum bu yüzden ya kendim bir Lite sistem hazırlarım veya güvendiğim yerden Custom ISO kurarım. İlk defa Samsung telefon aldım ve içinde günlük kullanımda işime yaramayan bir ton bloatware ile geldi. Dayanamadım ADB ile kazıdım mesela.

Yok gibi gözüküyor hocam çünkü Yapay zeka aracını Windows 10'a entegre etmezler çünkü bayağı büyük özellik ve Windows 11'e daha fazla kullanıcı çekmek varken 10'a entegre etmezler. 10'da sadece Tarayıcı üzerinden kullanılabilir durumda yani Sisteme ekleme gibi bir şey yok yapacaklarınıda sanmıyorum farklı yollarla belki erişilebilir Çünkü 11'de Copilot'u açınca Edge altyapısını kullandığı için Edge açık gözüküyor belki 10'da da tarayıcıda Edge'de Copilot bulunduğu için bir şekilde Sisteme entegre edilmiş halini çalıştırabilirler ama henüz öyle bir video vs. göremedim.

Windows 11'e geçirmeleri için gelmeyebilir haklısınız ama her türlü PC'si desteklemeyenler öylece kalacak. Şu yeni PC'lerde Windows 11 uyumluluğu yüzünden sayı yüksek gözükebilir o kadar. 🙂

Windows 11'e geçirmeleri için gelmeyebilir haklısınız ama her türlü PC'si desteklemeyenler öylece kalacak. Şu yeni PC'lerde Windows 11 uyumluluğu yüzünden sayı yüksek gözükebilir o kadar.

Ya yeni işletim sistemi çıkarmışlarken Windows 10'a Copilot'u entegre etmezler. PC'si desteklemeyenler Edge üzerinden Copilot'u kullanacak zaten çok hızlı sayılmaz biraz yavaş çalışıyor onun yerine ChatGPT daha hızlı çalışıyor. Windows özelliklerini yaparken bile yavaş çalışıyor.

Denemelik bir kaç kez kullandım o kadar.

İşe yarayan bazı özellikleri Sayfa özetleme, Belge özetleme, Resmin arka planını silmesi

Microsoft mesela Windows 12 çıkarsa, kurulumda sorsa Standart mı Modern mi diye. Standart seçili ise sadece bir işletim sistemi yüklese. Modern seçenlere Allah ne verdiyse yüklese. Ellerinden öpmeyen şerefsiz. Kapitalizmin gözü çıksın ne diyelim.

Kullanıyorum bu özelliği. Bir şey araştıracağım zaman direkt yazıyorum tüm sonuçları teker teker çıkartıyor. Sonuçlar arasından birleştirme yaparak sanki kendisi bir yorum yapmış gibi açıklamalarda yapıyor.

Geri
Yukarı