Bulduğum Garip Madeni Para

M3rvan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dedemden kalan eski bozuk paralara bakarken böyle değişik bir paraya rastladım, anladığım kadarıyla üzerinde şapkalı, mızraklı bir adam ve önünde de kurta benzeyen bir hayvan var. Ne olduğunu bilen var mı ve bunun pasını nasıl zarar vermeden sökerim? Teşekkürler

Dosya Ekleri

• 20210723_092236.jpg
    20210723_092236.jpg
    64,6 KB · Görüntüleme: 262
Merhaba arkadaşlar, dedemden kalan eski bozuk paralara bakarken böyle değişik bir paraya rastladım, anladığım kadarıyla üzerinde şapkalı, mızraklı bir adam ve önünde de kurta benzeyen bir hayvan var. Ne olduğunu bilen var mı? Ve bunun pasını nasıl zarar vermeden sökerim? Teşekkürler.

O ne öyle hocam? Bulabildiniz mi bari nereye ait olduğunu?

Bir sikke gibi duruyor. Hangi uygarlığa ait olduğuna göre değeri değişmekte. Bakanlıktan önce kendiniz bir arama yapın internette. Değerli duruyor.

Facebook Tektekçi gruplarında hangi döneme ait olduğunu ve değerini öğrenebilirsin diye düşünüyorum. Çok bir şey bekleme değeri hakkında bundan çok gördüm çünkü.

Merhaba arkadaşlar, dedemden kalan eski bozuk paralara bakarken böyle değişik bir paraya rastladım, anladığım kadarıyla üzerinde şapkalı, mızraklı bir adam ve önünde de kurta benzeyen bir hayvan var. Ne olduğunu bilen var mı? Ve bunun pasını nasıl zarar vermeden sökerim? Teşekkürler.

Hatıra parası olabilir düşük bir ihtimal ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı