Bursluluk sınavını kazanır mıyım?

Mertrt_01

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bursluluk sınavına normalde kişi başı gelir uygun değil, fazla geliyor ama ben kanunlarla özel hak tanınan öğrenciyim. Bazı sitelere baktım taban puanı tüm sınıf seviyelerinde ve tüm yıllarda "özel kanunlarla hak tanınan öğrenci kontenjanı için" 100 yazıyor. 100 puan zaten sınava girince veriliyor diye biliyorum. Yani benim sınavı kazanmam garanti mi? Eksi net yapmadığım sürece?

Bursluluk sınavına normalde kişi başı gelir uygun değil, fazla geliyor ama ben kanunlarla özel hak tanınan öğrenciyim. Bazı sitelere baktım taban puanı tüm sınıf seviyelerinde ve tüm yıllarda "özel kanunlarla hak tanınan öğrenci kontenjanı için" 100 yazıyor. 100 puan zaten sınava girince veriliyor diye biliyorum. Yani benim sınavı kazanmam garanti mi? Eksi net yapmadığım sürece?
Kaçıncı sınıfsınız?

Öğretmen çocuğu musunuz ?

Kontejan dediğine göre o gruptaki ilk 100 kişiden biri olmalısınız.

Bursluluk sınavı demişken 10.sınıfta öylesine bir sınav yapmışlardı deneme sınavı tarzında. Matematikten 3-5 soru yaptım sonra yattım. Birkaç gün sonra babamı aradılar oğlunuz yüzde bilmem kaç burs kazandı diye. Arayan özel liseydi galiba. Bunlar da işini biliyor he.

Arkadaşlar eksik bilgi vermişim kusura bakmayın. Ben 11.sınıfım. Babam öğretmen değil polis ve vazife malulu. Ben de vazife malulu çocuğu oluyorum. Bu yüzden hak tanınıyor. Bu kontenjanın taban puanı olarak 100 yazıyor. Yani taban puan 100.
Kaçıncı sınıfsınız?
Öğretmen çocuğu musunuz ?

Kontejan dediğine göre o gruptaki ilk 100 kişiden biri olmalısınız.

Tam olarak taban puan nerede yazıyor ilk defa taban puan duyuyorum.
Bu iki sitede ve tüm sitelerde kanunla özel hak tanınıan öğrenci taban puanı 100. Her yerde bu şekilde yazıyor. Yani ben garanti kazanıyor muyum anlamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-08-29-21-51-30-006_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-08-29-21-51-30-006_com.android.chrome.jpg
    79,6 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2023-08-29-21-50-18-750_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-08-29-21-50-18-750_com.android.chrome.jpg
    84,1 KB · Görüntüleme: 25

Yeni konular

Geri
Yukarı