Burun tıkanıklığı

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
3 aydır bu işkenceyi çekiyorum. Burnumun sol deliği komple tıkanmıştı. Ancak sümkürünce falan nefes alabiliyordum. O da 2 dakika falan sürüyordu geri tıkanıyordu. Dünden beri ise şu an sağ deliği tıkalı ve hiçbir şekilde sümküremiyorum. Zorlarkende sadece 2 saniye nefes alabiliyorum ve kan tadı alıyorum. Geceleri uyuyamıyorum. Aşırı rahatsız ediyor. 3 yıl önce ameliyat olmuştum. Burun ameliyatı. Ameliyatı olduktan 1 ay sonra yine tıkanmaya başlamıştı. Duşta ikende aynı. Buharlı su da duş aldım. Düzelmedi. Ama rahatsız etmiyordu. Öneriniz var mı? Tekrar ameliyat olmalı mıyım? Geceleri hep cam açık uyurum ondan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleme:
KBB'ye görünmenizi öneririm. Ben de burun ameliyatı oldum 1.5 hafta önce. Tamponlar çıkartıldı burnumdan ancak buna rağmen nefes alamıyorum. Geçmezse eğer tekrar doktora görüneceğim.

İliadin demek isterdim ama ilaç bağımlılık yapıyor. Alırsanız da bir-iki gün sonra bırakın. Kanatmaya başlıyor. Ayrıca okaliptüs buharı yapıp gözlerinizi yakmaması için sımsıkı kapatarak içinize çekin. Üstünüze örtü örtüp içine girince daha etkili ama sıcağı sorun etmeyip gözleri de hiç açmamanız gerek. Bunun bir zararı yok.

Antihistaminik ilaç ve burun spreyi kullanmazsanız ameliyat olsanda bi faydası olmaz. Muhtemelen alerjiniz var düzenli antihistaminiklerini kullanman gerekiyor KBB ye gidip muayene olmanı tavsiye ederim en yakın zamanda yoksa nefes alamamaya devam edersin. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı