Burunda siyah noktalar

Paper.C

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 2 senedir kepek problemiyle cebelleşiyorum (sebaroik dermatit diye geçiyor sanırım). Saçıma ayrı şampuanlar vs sürerek bu sorunu yendim fakat yüzümde de pullanmalar olduğu için doktora tekrar gittik bir sene önce gibi. Bana teatrionun bir sıvı sabunu var ondan yazdı. Bir de elidel krem kullanıyorum. Bu sorunu da yendim sayılır fakat ne kadar cildimi temiz tutsam da hiç umuru olmayan siyah noktalarım var burnumun üstünde. Siyah noktalar için etkili bir ürün önerebilir misiniz acaba?

@Olga666
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle ergenlikteyseniz siyah nokta olması normal. Tam olarak geçebilir de, ama büyük bir ihtimal azaltır önereceğim ürünler.

Öncelikle tonik olarak bundan memnunum. Çoğu konuda da bunu önerdim;

Peeling olarak siyah noktalar için kil maskesi iyi bir çözüm. Kullanmadım fakat öneriliyor.

Ek olarak bundan çok memnunum, yüz yıkama jeli yerine bunu kullanıyorum. Pamuk gibi yapıyor cildi.

Muhtemelen yağlı/karma cilde sahipsin. O yüzden yağsız nemlendirici kullanman daha iyi olur.

Sona gelirsek, bunların uygulanma sırasını muhtemelen biliyorsundur. Peeling'i haftada 3 kere yapsan yeter, diğerlerini her gün kullanmaya çalış. Ayrıca bir de yüz kesesi alırsan güzel olur, yıkama köpüğünü sıkıp yüzünü kesele. Tekrardan söyleyeyim, ergenlikteysen zaten olması normal bir şey. Yapacağın cilt bakımının amacı cildini temiz tutup siyah noktaları minimuma indirmek. Tabii ki %100 geçer diye düşünme.

Son düzenleme:
18'e bu ayın 29'unda gireceğim pek ergen sayılmam ama önerdiğiniz ürünler elime ulaşınca haberdar ederim ne gibi sonuçlar aldığım konusunda teşekkürler önerileriniz için.

Hocam öncelikle ergenlikteyseniz siyah nokta olması normal. Tam olarak geçebilir de, ama büyük bir ihtimal azaltır önereceğim ürünler.

Öncelikle tonik olarak bundan memnunum. Çoğu konuda da bunu önerdim;

Peeling olarak siyah noktalar için kil maskesi iyi bir çözüm. Kullanmadım fakat öneriliyor.

Ek olarak bundan çok memnunum, yüz yıkama jeli yerine bunu kullanıyorum. Pamuk gibi yapıyor cildi.

Muhtemelen yağlı/karma cilde sahipsin. O yüzden yağsız nemlendirici kullanman daha iyi olur.

Sona gelirsek, bunların uygulanma sırasını muhtemelen biliyorsundur. Peeling'i haftada 3 kere yapsan yeter, diğerlerini her gün kullanmaya çalış. Ayrıca bir de yüz kesesi alırsan güzel olur, yıkama köpüğünü sıkıp yüzünü kesele. Tekrardan söyleyeyim, ergenlikteysen zaten olması normal bir şey. Yapacağın cilt bakımının amacı cildini temiz tutup siyah noktaları minimuma indirmek. Tabii ki %100 geçer diye düşünme.
Profil yorum uyumu 😀😀

Yeni konular

Geri
Yukarı