Buzdolabı marka önerisi

Diss2ready

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, 13 yıldır sorunsuzca çalışan vestel buzdolabımız dün ötmeye başladı. Servis çağırdık, motorun yandığını ve 1590 TL ile motorun değiştirilebileceğini söylediler. Biz de yeni buzdolabı almaya karar verdik.

Bütçemiz 5000-6000 TL civarında. Olur da daha ucuza kaliteli bir ürün önerirseniz işimize gelir tabiki.

Benim düşündüğüm model bütçemizin dışında olsa da LG GR-F802HLHU modeliydi. Açıkcası LG buzdolabı teknolojik anlamda çok üstün olsa da internette motor arızaları şikayetleri çok fazla sayıda olduğu için biraz şüpheye düştüm. Eğer almaya değer bir modelse bütçemizi zorlamak durumunda kalırız ama alabiliriz. Tavsiye eder misiniz?

Onun dışında, LG biraz pahalı olduğu için profilo'nun ürünlerine baktık. LG kadar olmasa da yine de fena durmuyor. Arçelik, altus, regal, vestel gibi markaları almayı düşünmüyoruz. Bosch, Profilo, Siemens, Samsung, LG gibi markalardan tavsiyeleriniz varsa yazabilirsiniz.

Arçelik, Altus, Regal, Vestel gibi markaları almayı düşünmüyoruz.
Hah. Tam isabet. Yakınlarıma almalarını tavsiye etmediğim markaların çoğunu saymışsınız. "Bütçeyi pek aşamam" derseniz Bosch. "Almışken iyisini alayım." derseniz Miele öneririm. Son 4 yıldır sürekli bozulan ve ev halkının ısrarla emekli etmemek için direndiği, aylardır da her yıkamada banyoda horon tepen eşyaları deviren bununla da yetinmeyip çığlık çığlığa bağıran altı küf yapan Arçelik 3650 FT çamaşır makinesinin aniden bozulmasından sonra, Ocak ayında Bosch'un çamaşır makinesini satın almıştık. İlk yıkamada çalışmıyor zannetmiştik. 1000 Devir sıkma modunda makinenin sesini ancak duyabildik. Bu yüzden bozulan Arçelik bulaşık makinemizin yerine de Bosch markalı bir cihaz almayı düşünmekteyiz. :)
Öte yandan Miele'yi de kaliteli diye biliyorum.
"Bütçeyi aşarım" diyorsanız, ucuz Miele buzdolapları içinden şunu buldum:

Hah. Tam isabet. Yakınlarıma almalarını tavsiye etmediğim markaların çoğunu saymışsınız. "Bütçeyi pek aşamam" derseniz Bosch. "Almışken iyisini alayım." derseniz Miele öneririm. Son 4 yıldır sürekli bozulan ve ev halkının ısrarla emekli etmemek için direndiği, aylardır da her yıkamada banyoda horon tepen eşyaları deviren bununla da yetinmeyip çığlık çığlığa bağıran altı küf yapan Arçelik 3650 FT çamaşır makinesinin aniden bozulmasından sonra, Ocak ayında Bosch'un çamaşır makinesini satın almıştık. İlk yıkamada çalışmıyor zannetmiştik. 1000 Devir sıkma modunda makinenin sesini ancak duyabildik. Bu yüzden bozulan Arçelik bulaşık makinemizin yerine de Bosch markalı bir cihaz almayı düşünmekteyiz. :)
Öte yandan Miele'yi de kaliteli diye biliyorum.
"Bütçeyi aşarım" diyorsanız, ucuz Miele buzdolapları içinden şunu buldum:

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Aslında miele çok kaliteli bir marka, bunu ben de biliyorum fakat fiyatları çok uçuk. Dediğiniz model, benim düşündüğüm LG modelinden kat kat küçük ve daha pahalı. Biz açıkcası geniş bir dolap arıyoruz. Miele'nin attığınız modelinin biraz daha büyük hali olsa alabilirdim ama o zamanda fiyatı 10.000'i bulur sanırım. O kadar da yüksek fiyat bizi aşar artık.

Biz de 2 yıl önce Profilo'dan çamaşır makinesi aldık, süper bir çamaşır makinesi. Çok da memnunuz, çok iyi yıkıyor ve e-doz sistemi de var. Fakat buzdolabı konusunda bosch-siemens-profilo'nun low-frost modellerinin başarılı olduğu, no-frost modellerinin ise başarılı olmadığı söyleniyor. Bunun sebeplerinden en yaygınları ise yüksek ses sorunu ve sıcak havalarda buzdolabının yeterince soğutamaması.

Eski vestel buzdolabımız uzun süre dayanmıştı ama artık eski kalitesi yok gibi. Bizde olan 14 yıllık vestel bulaşık makinesi tık demedi hala. Yalnız bulaşık makinesinin arkasında made in UK yazıyor, sanırım bu yüzden zamanının en kalitelisiydi. Bu arada diğer forumlarda da hesap açıp benzer konular açtım fakat pek yanıt gelmedi. Hala çok kararsızım, hangi marka alacağız bilmiyorum. Bu kadar para ödeyip de paramla rezil de olmak istemiyorum 😕

Geri
Yukarı