Buzdolabında beklemiş ve son kullanma tarihi geçmiş piliç yaprak döner yenirse ne olur?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Ben insanlık için bir deney yaptım ve buzdolabında kalmış tavuk etini tükettim. Sonucu sizlerle paylaşacağım ve bir soru soracağım. İnternette özellikle buzdolabında kalan son kullanma tarihi geçmiş tavuk etinin tüketilmemesi gerektiği yazıyor. Bunun sebebini sormak istiyorum. Açıklayan bir kaynak bulamadım. Neden buzdolabında kalınca tüketilmemesi gerekiyor? Sıcak ortamda kalmasıyla ne fark var? Buzluğu anladım da özellikle neden buzdolabı? Ayrıca son kullanma tarihi geçse ve yesek ne olur?

Ben bu deneyi yaptım. Son kullanma tarihi geçeli haftalar olmuş kapalı paketteki piliç yaprak döneri açtım ve inceledim. Küflenme veya bayatlama izine rastlamadım. Gayet taze görünüyordu fakat biraz kurumuş gibiydi. Isıttım ve yedim. Sonuç olarak bir şey olmadı.

Allah bereket versin hocam, afiyet olsun. Sebebini bende bilmiyorum fakat aynı şekilde bende nugget yemiştim, birşey olmadı. Belkide "Nugget" veya "Döner"de tavuktan çok katkı olduğu içindir.

Yeni konular

Geri
Yukarı