BX 500 test sonuçları ve ısınma sorunu

284223

Decipat
Makaleler
1
Yer
Laboratuvar
İlgili ekran görüntülerini konuya ekledim. Öbür SSD'lere göre daha fazla ısınıyor ayrıca momentum cache özelliği çalışmıyor. Garantiye göndersem bir sonuç alır mıyım?

bad sector.PNG
hız testi.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım yeni bir Firmware yayınlanmıştı, onunla güncellemeyi dener misiniz?
Sıcak çalışıyor ve bu SSD serisi sorunlu. İade alabilirseniz alın derim.

Sanırım yeni bir Firmware yayınlanmıştı, onunla güncellemeyi dener misiniz?
Sıcak çalışıyor ve bu SSD serisi sorunlu. İade alabilirseniz alın derim.

SSD Firmware'i zaten son sürüm. SSD'yi Vatan'dan aldım fakat garantiye gönderirsem sorun görülmedi denilip geri sorunlu SSD'nin bana dönmesi ve benim o süre zarfında bilgisayarı kullanamayacağım kafamı karıştırıyor. Eğer bir sonuç çıkar derseniz göndereceğim.

59 derece biraz fazl açıkçası işlemci bile LOL oynarken o seviyeye çıkmıyor. Nereye taktınız acaba taktığınız yerde önemli.
Samsung SSD kullanıyorum 860 Evo 33 derece şu an programdan bakınca.

CrystalDiskMark testi yapılırken birçok ürün 50-60 derece halinde seyir yapabiliyor. Fakat uzun süreli oyun oynarken en az 3 saat iken, bu değerler 60'dan başlayıp yavaş yavaş artmaya devam ediyorsa sıkıntıdır. Çünkü birçok üründe sınır sıcaklığını 70 derece olarak kabul edilmekte.

59 derece biraz fazl açıkçası işlemci bile LOL oynarken o seviyeye çıkmıyor. Nereye taktınız acaba taktığınız yerde önemli.
Samsung SSD kullanıyorum 860 Evo 33 derece şu an programdan bakınca.

Laptop'un sata portuna takılı. Çok hava almıyor fakat yine de normal olmadığını düşünüyorum.

CrystalDiskMark testi yapılırken birçok ürün 50-60 derece halinde seyir yapabiliyor. Fakat uzun süreli oyun oynarken en az 3 saat iken, bu değerler 60'dan başlayıp yavaş yavaş artmaya devam ediyorsa sıkıntıdır. Çünkü birçok üründe sınır sıcaklığını 70 derece olarak kabul edilmekte.

Test yapılırken 64 dereceyi gördü en fazla. Bence hiç normal değil peki garantiye göndersem bir sonuç çıkar mı?

Buradaki testte de laptop kullanılmış ısı değeri 53

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop'un sata portuna takılı. Çok hava almıyor fakat yine de normal olmadığını düşünüyorum.

Test yapılırken 64 dereceyi gördü en fazla. Bence hiç normal değil peki garantiye göndersem bir sonuç çıkar mı?

Üründe kullanım esnasında yaşadıklarınızı belirtirseniz örneğin minimum 60 derecede çalıştığını ve kullanıma devam ettiğim sürede ısınmaya devam ettiğini aktarabilirsiniz oyun esnasında vb. Kendi adıma konuşmam gerekirse genelde ürün ile alakalı durumlarda sorun oluştuğunda detaylı bir şekilde belirttiğimde garantiden birebir değişim yapıldı sıfır ürün olarak.

Buradaki testte de laptop kullanılmış ısı değeri 53

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullanılan üründe ne kadar çok hız değerleri alınırsa o kadar ısınma değeride artıcaktır. Örnek m.2 ssd.

Üründe kullanım esnasında yaşadıklarınızı belirtirseniz örneğin minimum 60 derecede çalıştığını ve kullanıma devam ettiğim sürede ısınmaya devam ettiğini aktarabilirsiniz oyun esnasında vb. Kendi adıma konuşmam gerekirse genelde ürün ile alakalı durumlarda sorun oluştuğunda detaylı bir şekilde belirttiğimde garantiden birebir değişim yapıldı sıfır ürün olarak.

Değişim değil de iade daha iyi olur açıkçası. Neyse tekrardan konuya yazan herkese teşekkürler yakın bir zamanda garantiye göndereceğim sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı