C diskindeki Windows klasörleri nedir?

syntaxis

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
klasörler.PNG

Bu klasörler nelerdir? Hangilerini silebilirim?

En çok merak ettiklerim; ESD, $WINDOWS.~BT, $Windows.~WS, $SysReset, $WinREAgent ve MSOCache.

Bu klasörleri daha önce hiçbir bilgisayarda görmedim.

Gizli dosyalar görünür hale gelmiş. Windows BT, Windows 7 veya 8'i 10 yaptığınız zaman eski sürümün saklandığı kurtarma dosyası diye biliyorum. Bırakın kalsınlar zararı yok.

Eğer ben kesin sileceğim derseniz disk temizleme aracından şu görseldeki şekilde yapabilirsiniz;
what-is-the-windows.bt-folder-and-can-you-delete-it-2.png

Gizli dosyalar görünür hale gelmiş. Windows BT Windows 7 veya 8'i 10 yaptığınız zaman eski sürümün saklandığı kurtarma dosyası diye biliyorum. Dediğim gibi bırakın kalsınlar, önemliler.
Benim bilgisayarım Windows 7 veya 8.1'den 10'a yükseltilmedi ki. Alındığından beri Windows 10 kuruluydu.

Benim bilgisayarım Windows 7 veya 8.1'den 10'a yükseltilmedi ki. Alındığından beri Windows 10 kuruluydu.
Genelde bunlar işte kurulum dosyalarını saklayan, sistemi yedekleyen dosyaları bulunduran klasörler oluyor. Doğal olarak işinize yaramadığı için gizli klasörler. Sizinki bir şekilde açık olmuş. Manuel silmeyi önermem. Attığım resimdeki gibi silinebilir. Eğer orada da geçici dosyalar vs. yazmıyorsa bırakın kalsınlar.

Geri
Yukarı