Çözüldü C diskini veri kaybetmeden MBR'den GPT'ye çevirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MysticAutem

Hectopat
Anakart
Gigabyte H61M-S2PV REV 2.2 DUAL BIOS UEFI&LEGACY
Arkadaşlar hemen konuya giriyorum,
Bir tane 1TB'lik HDD'em var ve ben bu HDD'yi 3 bölüme ayırdım;

1659203710644.png

Format atacağım fakat, UEFI bir kurulum yapmak istiyorum, o yüzden diskimi GPT'ye çevirmem lazım.
Fakat verilerimi yedekleyebileceğim ikincil bir diskim olmadığı için verilerimi kaybetmemem de lazım.

Bu C diskini format atmadan nasıl GPT'ye çevirebilirim? (GPT'ye çevirdikten hemen sonra hazırladığım USB ile format atacağım)

Not: Mini tool Partition wizardı denedim fakat anladığım kadarıyla o sadece 2.cil disklerde çevirme yapıyormuş. Benim direkt Windows'un kurulu olduğu diski format atmadan GPT'ye çevirmem lazım. Ne yapabilirim?

Çözüm
Burada "an alternative to Gparted to convert MBR to GPT without data loss". Başlığının altında farklı bir yazılımdan bahsetmiş.

@MysticAutem çözüm işinize yaradı mı?

Yaramadi maalesef.

Yukarıdaki attığım konudaki gibi "minitool Partition wizard" ın Pro sürümünü yükleyip diski MBR'den GPT'ye çevire bastım. Restart istedi restart sırasında ayarlardan BIOS modunu legacyden UEFI'ya seçtim. Ve 1TB'lik hardiskimin sadece Windows'un kurulu oldugu partı formatlayatak UEFI bir Windows kurdum.
Sanırım kurulum usbniz GPT ayarlamanız gerekiyor.
Format gerekli.

Ventoy kullanın GPT ayarlamayı unutmayın.

Son düzenleme:
Sanırım kurulum usbniz GPT ayarlamanız gerekiyor.
Format gerekli.

Ventoy kullanın GPT ayarlamayı unutmayın.

Dostum USB'yi çok önceden halletim, sorduğum şey bu değil ki "C diskini veri kaybetmeden MBR'den GPT'ye çevirme" bunu sormuştum.

Dostum USB'yi çok önceden halletim, sorduğum şey bu değil ki "C diskini veri kaybetmeden MBR'den GPT'ye çevirme" bunu sormuştum.
Evet veri kaybetmeden demişsiniz bende verilerinizi yedekleyebilceginizi düşünmüştüm.
Bulut depolama kullanabilirsin ardından sıfırlarsın. Veri tablosunu sıfırlamadan değiştiremezsiniz.

Evet veri kaybetmeden demişsiniz bende verilerinizi yedekleyebilceginizi düşünmüştüm.
Bulut depolama kullanabilirsin ardından sıfırlarsın. Veri tablosunu sıfırlamadan değiştiremezsiniz.

Bu adamın benimle aynı anakartı var ve benim gibi onunda sadece 1 tane diski var, fakat o verilerini kaybetmeden yapmış anlamadım.

Ve extra olarak 600GB'lik veriyi buluta koyamam yani :=/ .

Burada "An alternative to GParted to convert MBR to GPT without data loss". Başlığının altında farklı bir yazılımdan bahsetmiş.

Son düzenleme:
Burada "an alternative to Gparted to convert MBR to GPT without data loss". Başlığının altında farklı bir yazılımdan bahsetmiş.

Yaramadi maalesef.

Yukarıdaki attığım konudaki gibi "minitool Partition wizard" ın Pro sürümünü yükleyip diski MBR'den GPT'ye çevire bastım. Restart istedi restart sırasında ayarlardan BIOS modunu legacyden UEFI'ya seçtim. Ve 1TB'lik hardiskimin sadece Windows'un kurulu oldugu partı formatlayatak UEFI bir Windows kurdum.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı