C# Dosya Yolunu Her PC'de Çalışır Yapmak

Hello

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Projeyi denemesi için arkadaşıma vereceğim. Ama 2 tane program ekledim (harici). Bunları dosya yolu ile çalıştırıyorum (@"C:\Users\Emre Şahin\Desktop\WindowsFormsApplication1") gibi. Bunu her PC'ye uyacak şekilde nasıl yaparım ? @byanigli ve @Fatih Apaydın yardımcı olursunuz inşallah.

Merhaba, programın yolunu belirtirken Application.StartupPath+"program ismi" kullanmalısınız ve çalıştıracağınız programları Debug klasörüne atmalısınız.

Deniyeceğim. Programı arkadaşıma yollarkende debug klasörünü yollamalımıyım ?

Deniyeceğim. Programı arkadaşıma yollarkende debug klasörünü yollamalımıyım ?
Debug klasörü içindeki, yazılımınız ve içine sizin attığınız başka bir şey varsa o.. Onları alın yeter, boşuna hepsini alıp karmaşa yapmayın..

Kod kısmının değilde sadece uygulama kısmını göndermek istiyorsan

C:\Users\xxxx\Documents\Visual Studio 2013\Projects\Projenin adı\Debug\Bin\ Ordaki .exe uzantılı dosyayı göndermen yeterli

Debug klasörü içindeki, yazılımınız ve içine sizin attığınız başka bir şey varsa o. Onları alın yeter, boşuna hepsini alıp karmaşa yapmayın.

Abi ben buradan bir şey anlamadım.

Abi ben buradan bir şey anlamadım.
Valla ben de anlamadım. Kısa bir süre C# öğrenmeye çalışıp yarıya bile gelmeden bırakmıştım, o zaman yazmışım sanırım ya da başkasını benim hesabıma eklenmiş olabilir. Hiç anlamadım çünkü. 6 yıllık konuyu hortlatmışsın bu arada.

Visual Studio Macroları

Eğer VS kullanıyorsanız size makro kullanmanıza izin verir. Program derlendikten sonra çalıştırılabilir dosya nerede oluşacak ve ya include klasörlerini makrolar yardımıyla atayabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…