C# Ekrandan veri okuma

saliholoji

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanlığı, Proje Genel Koordinatörlüğü
Selam topluluk,

C# ile örneğin youtube.com'dan herhangi bi' video açıldığında beğeni ve beğenmeme butonu yerleri sabit ve ben o yerlerden kaç like olduğunu okutmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? youtube.com spesifik bir örnek değildi site verilerini çekerek okutmak isteyebilirim tabii ama bu durumda başka bir sitede okutmak istediğimde login olmadan o pencereyi göremediğim için okutamıyorum.

C# da ekranda açık olan herhangi bir yerde ki veriyi nasıl okutabilirim?

Genel anlamda yapmak istediğiniz şey web scraping. C# için HtmlAgilityPack vardı sanırım ama kullanışlılığı hakkında bir bilgim yok açıkçası.

Bu durumda başka bir sitede okutmak istediğimde login olmadan o pencereyi göremediğim için okutamıyorum.
Selenium kullanabilirsiniz bunun için.

Bahsettiğiniz olayı OCR ile yapabilirsiniz ama o şekilde yapmak en en son çare olmalı.

Çoğu zaman o tip bilgileri düzgün bir site ise API'ları vardır. Request ile istediğiniz bilgileri çekersiniz. Yoksa da DOM parserlar vs ile elementlerin içerisinden çekersiniz.

Bilgisayara imaj üzerinden yazı okutmaya çalışmak hiç de verimli bir operasyon değil.

Bahsettiğiniz olayı OCR ile yapabilirsiniz ama o şekilde yapmak en en son çare olmalı.

Çoğu zaman o tip bilgileri düzgün bir site ise API'ları vardır. Request ile istediğiniz bilgileri çekersiniz. Yoksa da DOM parserlar vs ile elementlerin içerisinden çekersiniz.

Bilgisayara imaj üzerinden yazı okutmaya çalışmak hiç de verimli bir operasyon değil.
OCR olarak yapabileceğimin farkındayım, API'si mevcut değil çünkü yasal bir site değil. Aslında spesifik olarak tarif etmek gerekirse 5 saniye de bir bi bölgenin ekran görüntüsünü çekip ki bunu rectangle yapısı ile yapıp, ardından OCR olarak okutmak istiyorum.

Tam olarak bunu nasıl yapacağım konusunda fikir sahibi değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı