C ++ için Kitap Önerisi

crockle

Hectopat
Daha fazla  

En baştayım yani hiç bilgim yok. Başlamak istiyorum. Kitap konusunda kararsız kaldım. Bu üçünü buldum. Bunlardan hangisi daha iyidir diye soracağım.

Bir de daha iyi bir kitap varsa yabancıların yazdığı çevrilmiş falan önerirseniz memnun olurum. Ama yine kafam karışmasın kesin bir sonuca ulaşmak istiyorum bugün sipariş vereceğim.

Kitap almanıza gerek yok, internet üzerinde bolca kaynak mevcut. Basit seviyeler için türkçe videolu örnekler varken şimdilik bunlarla idare edin. Birde en önemlisinin bolca pratik olduğunu unutmayın.

Öncelikle en başındaysanız direk C++ öğrenmeniz bence yanlış. C++'ın çekirdeği olan C dilini öğrenmenizi tavsiye ederim şayet gelecekte sağlam bir C/C++ sistem programcısı olmak istiyorsanız. C/C++ zor dillerdir kendiniz öğrenebilirsiniz tabii ki fakat yeni öğrenen kişiler genellikle çok yanlış bir mantık kuruyorlar. P.diline yeni başlayan birinin "bir profesyonel kod nasıl yazar'ı" görmesi gerektiğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı