C++ ile ebeveyn kontrol uygulaması yapma

Merhababa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, lise dönemi açıldı ve kardeşimin belli aralıklar dahilinde bilgisayar oynamasını istiyorum. Windows 8.1'de bu özellik var fakat ben Windows 10 kullanıyorum, bende şöyle bir program yapmaya karar verdim; her bilgisayar açıldığında programda otomatik başlayacak ve zaman bilgisini programa gönderecek, eğer belirlediğim aralıklarda bilgisayar açılmışsa parola istenecek, 20 saniye içinde parola girilmezse bilgisayar otomatik olarak kapansın.

Kod:
#include <iostream>
#include <ctime>

using namespace std;

int main( ) {
time_t now = time(0);

char* dt = ctime(&now);
cout << "Saat : " << dt << endl;

system("PAUSE");
}

Sadece zaman bilgisini çektim fakat diğer fonksiyonları nasıl uyarlayabilirim?

Windows.h kütüphanesi ile sistem programlama kullanarak yapabilirsiniz. Başka yöntem yok benim bildiğim açıkçası.

Edit: system() fonksiyonu ile If-else kombinasyonu denenebilir.

Son düzenleme:
Programı normal .exe olarak kaydedip ,başlangıçta çalıştırılacak programlar kısmında açmayı düşünüyordum .
Evet, bu dediğiniz mümkün. Fakat oturum kapatma için demek istemiştim.

Bir saniye, system() fonksiyonunu kullanarak bir şeyler deneyebilirsiniz.

Örneğin,
C++:
system("shutdown -s -t 10");
dediğiniz zaman bilgisayar 10 saniyede kapanır gibi gibi. If else ile kombinlemeyi deneyebilirsiniz. Olmazsa da sistem programlamadan başka çare yok sanırım.

Evet, bu dediğiniz mümkün. Fakat oturum kapatma için demek istemiştim.

Bir saniye, system() fonksiyonunu kullanarak bir şeyler deneyebilirsiniz.

Örneğin,
C++:
system("shutdown -s -t 10");
dediğiniz zaman bilgisayar 10 saniyede kapanır gibi gibi. If else ile kombinlemeyi deneyebilirsiniz. Olmazsa da sistem programlamadan başka çare yok sanırım.
Peki böyle birşey olsa , şifre girilene kadar bütün her şey kitlense ? Yani program kapanmasın veya görev yöneticisi açılmasın ,sadece şifre istensin .

Peki böyle birşey olsa , şifre girilene kadar bütün her şey kitlense ? Yani program kapanmasın veya görev yöneticisi açılmasın ,sadece şifre istensin .
Onu da şöyle düşündüm, bu "shutdown" komutları ile oturum da kapatılabiliyor. Öyle deneyebilirsiniz dediğim gibi. Windows'un kilit ekranına atacaktır.

Teşekkür ederim ,gömülü sistemler biraz karmaşık ona hiç girmeyeyim :D . En iyisi sopa ile başında beklemek :D
Hayır hayır, bahsettiğim gömülü sistem programlama değil, sistem programlama (Windows.h ile), ve dediğim yöntemle denerseniz sistem programlamaya gerek kalmayacak, "Komut İstemi'ne" girdiğiniz komutları Windows'a verebiliyorsunuz system() fonksiyonu ile. Bu yüzden dedim, if-else ile kombinasyon yapılabilirse olabilir diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı