C# ile streamwriter dosya yazma komutu

kodlayamadikabi

Femtopat
Arkadaşlar kodlarım bu şekilde. Doğru çalışıyor bir sıkıntı yok ama ben bilgiler.txt'yi açtığımda yazılar birleşik olarak geliyor, writeline yapınca entera basılmış gibi gösteriyor biliyorum ama ben yan yana durmasını ve aralarında boşluk olmasını istiyorum nasıl yapacağım?

C#:
StreamWriter yazdir;
yazdir = File.AppendText("bilgiler.txt");
yazdir.Write(textBox1.Text);
yazdir.Write(textBox2.Text);
yazdir.Write(comboBox1.SelectedItem);
yazdir.Write(textBox3.Text);
yazdir.Write(textBox4.Text);
yazdir.Write(label6.Text);
yazdir.Close();

Son düzenleyen: Moderatör:
Her Write işleminden sonra white_space ekleyebilirsiniz.

yazdir.Write(textBox1.Text + " "); gibi.

C#:
using (var wrtr = new StreamWriter("bilgiler.txt", true)) //2. parametre append mode: true ise append. false ise yeni dosya.
{
    // IO işlemleri.
}
Eğer StreamWriter objesini sadece o satır için bir kez kullanacaksanız bu şekilde yapmak. Open() ve Close() demekten kurtarır, kodu sadeleştirir.

Her Write işleminden sonra white_space ekleyebilirsiniz.

yazdir.Write(textBox1.Text + " "); gibi.

C#:
using (var wrtr = new StreamWriter("bilgiler.txt", true)) //2. parametre append mode: true ise append. false ise yeni dosya.
{
    // IO işlemleri.
}
Eğer StreamWriter objesini sadece o satır için bir kez kullanacaksanız bu şekilde yapmak. Open() ve Close() demekten kurtarır, kodu sadeleştirir.
peki bir şey daha sorucam istediğim şekilde oldu ama şimdi de yeni bir kayıt daha eklediğimde yan yana yazıp gidiyor yeni eklediğim kaydı alt satırdan nasıl devam ettirebilirim yani bu şekilde olsun istiyorum

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-10-28 140105.png
    Ekran görüntüsü 2020-10-28 140105.png
    4 KB · Görüntüleme: 37
Son yazma işlemini Write() ile değil WriteLine() yaparsanız istediğiniz sonucu alırsınız.
Eğer WriteLine() yerine Write() kullanmak isterseniz de:
C#:
Write(textBox.Text + Environment.NewLine);

Yeni konular

Geri
Yukarı