C++ ile yapay zeka nasıl yapılır?

581710

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar iyi akşamlar. C++ ile yapay zeka nasıl geliştirebilirim? Türkçe kurs falan var mı? Küçük bir örnek varsa atabilir misiniz?

C++ için Python öğren falan demezseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-17 210334.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-17 210334.png
    226,3 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleme:
Yapay zeka geliştirmek için inanılmaz ileri düzeyde olmanız lazım. Bir de nasıl bir yapay zeka olduğuna göre değişir.

Yapay zeka geliştirmek için inanılmaz ileri düzeyde olmanız lazım. Bir de nasıl bir yapay zeka olduğuna göre değişir.

Evet biliyorum peki şu kitabın bana bir yararı olur mu?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-17 211706.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-17 211706.png
    390,9 KB · Görüntüleme: 49
Arkadaşlar iyi akşamlar. C++ ile yapay zeka nasıl geliştirebilirim? Türkçe kurs falan var mı? Küçük bir örnek varsa atabilir misiniz?

C++ için Python öğren falan demezseniz sevinirim.
C++ ile biraz ilgilenmiştim gerçekten en zor yazılım dillerinden biri.Genel olarak yapay zeka olarak C++ ile python tercih ediliyor,C++ seni bayağı bir yorar ancak Python çok daha basittir.

C++ ile biraz ilgilenmiştim gerçekten en zor yazılım dillerinden biri. Genel olarak yapay zeka olarak C++ ile Python tercih ediliyor, C++ seni bayağı bir yorar ancak Python çok daha basittir.

Yorumunuz için teşekkür ederim doğruluk payınız var tabii ki ancak C++'ın hız konusundada çok iyi bir dil olduğu için daha işe yarıyor.

Yani kitapla ilgili bir bilgim yok ama o kadar kolay olacağını sanmıyorum.

Şimdi şöyleki kitap bende var ve değindiği konular başlıca şöyle yapay zeka nedir, problem çözümleme, turing testi, öğrenme, yapay sinir ağları, bulanık mantık, genetik algoritmalar sinirsel bulanık mantık falan.

Son düzenleme:
Türkçe kurs falan var mı

Turkce kaynak diye bir sey yok yazilim konusunda.
Hepsi cop, ceviriler de dahil; istisnasiz.

C++'ın hız konusundada çok iyi bir dil olduğu için daha işe yarıyor

AI'yi beslemek icin gerekli data paralel islenir. Dilin hizinin onemi azalir, implementasyon ve portability hizinin onemi artar. O yuzden Python ya da R standart.

Kodun belli kisimlari icin C/C++ ailesi kullaniliyor ama bazi projelerde.

Geri
Yukarı