C# Klavyeden girilen sayıların toplamını yapan program

Laptop Users

Hectopat
Daha fazla  
Klavyeden girilen sayıları toplayan program yazılacak klavyeden 0(sıfır) sayısı girildiğinde program sonlandırılacak.
Arkadaşlarım ve büyüklerim öğretmenim ödev verdi fakat ben yapamadım yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Do while ile yapabilirsin do da sayı girmesini iste ve girilen sayıları toplattır while da sayı sıfıra eşit mi kontrol et eşit ise girilen sayı sıfır ve toplamlarını yazdır programı sonlanır.

Son düzenleme:
Do while ile yapabilirsin do da sayı girmesini iste ve girilen sayıları toplattır while da sayı sıfıra eşit mi kontrol et eşit ise girilen sayı sıfır ve toplamlarını yazdır programı sonlanır.
Arkadaşımız çok doğru söylemiş. Do - While ile yapılabilir.
Biraz konuya atlamış gibi olacağım ama birkaç önerim var.
önerim sıfır girilmesini beklemek değilde farklı bir bakış açısı kazandırıp olucacak hatalarıda engellemek için daha profesyonel bir çözüm önerisi düşündüm beğenirseniz bunuda kullanabilirsiniz Try-catch ile de girileni kontrol edersiniz eğer sayı değilde klavyeden bir karakter girilirse de sayı girme işlemi bitirilir ve toplam yazdırılır.

Yani sıfırda olurda öylesine aklıma geldi yazıyım dedim. Hem Try-catch ide kullanırsınız. Önemli çünkü eğer yeni başladıysanız alışın Try-catch 'e temiz uygulamalar yapmanızı sağlar.

Mantığı anladıktan sonra farklı yollarla da çözülebilir önemli olan algoritmayı kurmak.

Ey gidi bu programı az mı kullanırdık. Hocalar proje verirdi herkes internette kod aramaktan canımız çıkardı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı