C# kod yazmak

spinozapsinoza

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Diyarbakır
Arkadaşlar şu C# Console kodunda gereksiz veya yanlış bir kullanım var mı? Bazen gereksiz ve yanlış kodlar kullanıyorum.
kullanıcıdan şifre oluşturmasını istiyor ve tekrar yazmasını istiyor. Eğer ikisi uyuyorsa "true" sonucunu veriyor değilse "false" sonucunu veriyor.
C#:
 string sifre1;
 string sifre2;
 Console.Write("Lütfen şifreyi belirleyin: ");
 sifre1 = Console.ReadLine();
 Console.Write("Güvenlik için şifrenizi tekrar girin: ");
 sifre2 = Console.ReadLine();
 Console.Clear();
 bool sonuc = sifre1 == sifre2;
 Console.Write("Giriş Sonucu: "+sonuc);
 Console.Read();

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir yanlış göremedim. 'Robot olmadığınızı kanıtlayın' gibi şeyler eklemelisin. Okulda kafamız iyice karışırdı ama akılda kalırdı.

Dogru gorunuyor.

Hic bir sey yazmadan Enter + Enter yaparak true generate ettirebilirim bu koda; esitlik ve uzunluk testini bir arada yapmayi dusunebilirsin.

Hocam biraz yeniyim. Açıklayabilir misiniz?

Yani koda console'dan input olarak hic bir sey yazmadan "Enter" yazip gecistirirsem, 2 tane bos string'i karsilastirip yine de true ciktisi aldirabilirsin bu kod ile.

x == y && x.length >0 gibi bir test daha eklemeyi dusunebilirsin. ( Sifre bos birakilamaz hatasi )

Yani koda console'dan input olarak hic bir sey yazmadan "Enter" yazip gecistirirsem, 2 tane bos string'i karsilastirip yine de true ciktisi aldirabilirsin bu kod ile.

x == y && x.length >0 gibi bir test daha eklemeyi dusunebilirsin. ( Sifre bos birakilamaz hatasi )
Tamam anladım hocam teşekkürler. Hemen deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı