C# konsol uygulaması nasıl yapılır?

os_neww

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bu şekilde bir konsol uygulaması yapmam lazım
Yardımcı olur musunuz?
Fenerbahçe'nin yanına 10 tane daha takım yaz.
Fenerbahçe'yi bu 10 takım ile eşleştir.
Örneğin Fenerbahçe - Galatasaray.
Fenerbahçe - samsun.

Bir String dizisi olustur, 11 boyutlu. Fener'i 0. indise koy ve for dongusu ile habire ekrana yazdir.
for (int i=1; i<=dizi.length()-1;i++){
console.writeline(dizi[0] + "-" dizi
}

Bir String dizisi olustur, 11 boyutlu. Fener'i 0. indise koy ve for dongusu ile habire ekrana yazdir.
}

}
Çok Rica etsem kodları yazarmısın
Kafam yandı işin içinden çıkamadım :)

main bloğuna şunları yaz;

Kod:
String[] takim = { "Fenerbahçe", "Beşiktaş", "Amed Spor", "Ankara Gücü", "Gençler Birliği", "Kayseri Spor", Trabzon Spor",  "Samsun Spor", "Çıtlak Spor", "Tecnopat Gücü", "Forum SDN Spor"};

for(int i = 1; i<=takim.length()-1; i++){
Console.WriteLine(takim[0] + "-" + takim[i]);
}

Son düzenleme:
Ufak bir hata var.
Console.WriteLine(takim[0] + "-" + takim[I]);[/I] yanlış bir şey yazdırır. Console.WriteLine(takim[0] + "-" + takim[i][I]);[/I] olması gerekiyor.
Ben doğrusunu yazdım, site böyle gösteriyor. İkidir bunu yapıyor.

Kod:
[i]
yazdıktan sonra italik algılıyor :D.

Ben doğrusunu yazdım, site böyle gösteriyor. İkidir bunu yapıyor.
Kod içine almazsan, italik işareti sayıp siliyor. Kod olarak işaretlemen lazım, ister satır içi kod, ister normal kod.

Bir de, i <= takim.length()-1'de -1'e gerek yok. i < takim.length()'de aynı işi görür.

Kod içine almazsan, italik işareti sayıp siliyor. Kod olarak işaretlemen lazım, ister satır içi kod, ister normal kod.

Bir de, i <= takim.length()-1'de -1'e gerek yok. i < takim.length()'de aynı işi görür.
Clear koda senin ki daha uygun tabi. Algoritma da sıkıntı yok.

main bloğuna şunları yaz;

Kod:
String[] takim = { "Fenerbahçe", "Beşiktaş", "Amed Spor", "Ankara Gücü", "Gençler Birliği", "Kayseri Spor", Trabzon Spor",  "Samsun Spor", "Çıtlak Spor", "Tecnopat Gücü", "Forum SDN Spor"};

Console.WriteLine(takim[0] + "-" + takim[i]);
}
Teşekkür ederim yardımcı olduğun için

Teşekkürler yardımın için

Yeni konular

Geri
Yukarı