Çözüldü C# Lisview'daki itemleri Combobox'ta gösterme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blorse

Decapat
Merhabalar,
C#'ta Windowsform kullanıyorum. Elimde bir listview var, Key ve Value'ları olan. Örnek vermem gerekirse "ID" "1111", "ad" "Ahmet" gibi. Ben bu lisviewdaki itemlerden idleri alıp Combobox'ın içinde gösterip aralarından seçim yapmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
ListView'da, bir itemdan bir texti almak için şu kodu kullanabilirsiniz:
C#:
listView1.Items[i].SubItems[0].Text

i yerine burada kaçıncı item olduğu gelecek. SubItems ise sütunu ifade eder. Örneğin "ID" ve "Ad" diye iki sütununuz var, bu durumda "ID" için SubItems[0], "Ad" için SubItems[1] kullanmalısınız.

Bu arada listView1.Items[i].SubItems[0].Text ile listView1.Items[i].Text arasında bir fark yok, ilk sütun için direkt ".Text" diyebilirsiniz.

ComboBox'a ekleme kısmı zaten kolay.
C#:
comboBox1.Items.Add("Metin");

Dolayısıyla şöyle bir yol izleyebilirsiniz:
C#:
for (int i = 0; i < listView1.Items.Count; i++)
    {
        comboBox1.Items.Add(listView1.Items[i].SubItems[1].Text);
    }
ListView'da, bir itemdan bir texti almak için şu kodu kullanabilirsiniz:
C#:
listView1.Items[i].SubItems[0].Text

i yerine burada kaçıncı item olduğu gelecek. SubItems ise sütunu ifade eder. Örneğin "ID" ve "Ad" diye iki sütununuz var, bu durumda "ID" için SubItems[0], "Ad" için SubItems[1] kullanmalısınız.

Bu arada listView1.Items[i].SubItems[0].Text ile listView1.Items[i].Text arasında bir fark yok, ilk sütun için direkt ".Text" diyebilirsiniz.

ComboBox'a ekleme kısmı zaten kolay.
C#:
comboBox1.Items.Add("Metin");

Dolayısıyla şöyle bir yol izleyebilirsiniz:
C#:
for (int i = 0; i < listView1.Items.Count; i++)
    {
        comboBox1.Items.Add(listView1.Items[i].SubItems[1].Text);
    }

Çözüm

Geri
Yukarı