C# projesini açamıyorum

zagzirus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, proje ödevimi bitirdim. Diske kaydettim, daha sonra Format attım. Yeniden yüklediğimde dosya eksik hatası alıyorum. Yardımınızı bekliyorum. Final projesi, çok önemli arkadaşlar. Hatayı ekledim.

hata.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Projeyi tekrar derleyip. SLN uzantısından açtığınıza emin olun. Tasarım ve kod dosyalarınızı kontrol edebilir misiniz?
Projeyi nasıl derleyeceğim onu bilmiyorum. Öncelikle proje açarken, belgelerimde bir dosyanın içine kayıt ettim. Proje bitti. Dosyayı yedekledim ve şuan açamıyorum. Kodları masaüstüne bir yere yapıştırmıştım şimdi Recovery yapmaya çalışıyorum yeniden yazmam mümkün değil çünkü. Tasarım açılmıyor zaten ama exe uzantılı dosya çalışıyor. Buradan kurtarma şansım yok değil mi?
C# proje dosyasının dışında bir yere kayıt eder mi? Dosya eksik demesinin sebebini anlayamadım. Ne sıkıntılı programmış bu C#.

Projeyi nasıl derleyeceğim onu bilmiyorum. Öncelikle proje açarken, belgelerimde bir dosyanın içine kayıt ettim. Proje bitti. Dosyayı yedekledim ve şu an açamıyorum. Kodları masaüstüne bir yere yapıştırmıştım şimdi Recovery yapmaya çalışıyorum yeniden yazmam mümkün değil çünkü. Tasarım açılmıyor zaten ama exe uzantılı dosya çalışıyor. Buradan kurtarma şansım yok değil mi?

Peki proje dosyanızdaki kod ve diğer dosyalara ulaşabiliyor musunuz? Yani silinmiş dosya olabilir.
Siz nereye kayıt ediyorsanız oraya kayıt etmiştir. Proje dosyanıza gidin ve orada. CS uzanlıyı dosyalar var mı kontrol edin ve kod içeriğini görmek istiyorsanız .CS uzantılı dosyayı not defteriyle açıp bakabilirsiniz.
Projeniz form1.designer. CS tasarım dosyasını bulamadığı için açamıyor. Kontrol edin ve projeyi Visual Studio'da tekrar açın.

Baktım Designer bölümü duruyor fakat kod bölümü durmuyor boş. Sanırım ben programı farklı kaydet diyerek kod bölümünü farklı bir yere taşıdım. Sonraki yazdıklarımda onun üzerine gitti. Yani ana proje kodsuz gözüküyor şuanda.

Baktım designer bölümü duruyor fakat kod bölümü durmuyor boş. Sanırım ben programı farklı kaydet diyerek kod bölümünü farklı bir yere taşıdım. Sonraki yazdıklarımda onun üzerine gitti. Yani ana proje kodsuz gözüküyor şu anda.

Dediğim gibi normalde projeyi açmanız lazım çünkü sade bir proje ile çalışıyorsunuz sanırsam? Yani devexpress gibi yardımcı araç yok galiba? Veya Net Framework.

Dediğim gibi normalde projeyi açmanız lazım çünkü sade bir proje ile çalışıyorsunuz sanırsam? Yani devexpress gibi yardımcı araç yok galiba? Veya Net Framework.
Merhaba, bir önerim var fakat dosyalarını yedekleyip yap. Form1,Program.cs dosyalarını çözüm gezgininden sil. Daha sonra proje dosyasından Form1,program.cs'yi çözüm gezginine sürükleyip bırak. Daha önce github'dan kendi projemi aynı sebepten açamamıştım ve ben böyle çözmüştüm. Umarım işinizi görür.

Strandart bir proje. Uzman değilim acemi kullanıcıyım. Kodları txt dosyasına kopyalamıştım, onlarıda formattan dolayı bulamıyorum.

Merhaba, bir önerim var fakat dosyalarını yedekleyip yap. Form1,Program.cs dosyalarını çözüm gezgininden sil. Daha sonra proje dosyasından Form1,program.cs'yi çözüm gezginine sürükleyip bırak. Daha önce github'dan kendi projemi aynı sebepten açamamıştım ve ben böyle çözmüştüm. Umarım işinizi görür.

Kod satırında hiçbişey yok hocam yani form1.cs içi boş. Exesini oluşturmuş çalışıyor fakat kodlar uçmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı