C Sınıfı Ehliyet Almak Zor Mu?

Makaleler
5
Yer
Dattebayo
Daha fazla  
21 yaşına geldiğim zaman C sınıfı ehliyet almak istiyorum. C sınıfı ehliyet almak zor mu? Masrafı B sınıfı ehliyet almaya göre çok pahalı olur mu? 21 yaşına geldiğim zaman direkt ehliyet alabiliyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
C sınıfı ehliyet almak için 21 yaşında olmak ve B sınıfı ehliyet sahibi olmak.
B sınıfı ehliyet alıcaksın ondan sonra C.
B sınıfı ehliyetim var. Merak ettiğim B sınıfı ehliyete göre çok pahalı ve zor mu? C sınıfı aldıktan sonra CE sınıfı ehliyet almak istiyorum.

B->C->CE

CE ehliyetimi 10 gün önce almış bulunuyorum biraz tuzlu, C ehliyeti için kursa 900₺ devlete 1220₺ harç verdim, CE için kursa 1000₺ devlete harç parası 1492₺ verdim.

SRC ve Sürücü kartı toplam 1200₺ verdim.

Psikoteknik daha almadım fakat onun ücreti 350₺

Bulunduğum il Amasya, devlete ödenen harç değişmez fakat kurs ücretleri illere göre değişebilir.

B->C->CE

CE ehliyetimi 10 gün önce almış bulunuyorum biraz tuzlu, C ehliyeti için kursa 900₺ devlete 1220₺ harç verdim, CE için kursa 1000₺ devlete harç parası 1492₺ verdim.

SRC ve Sürücü kartı toplam 1200₺ verdim.

Bulunduğum il Amasya, devlete ödenen harç değişmez fakat kurs ücretleri illere göre değişebilir.
Bu ehliyetler ne işe yarıyor?

B->C->CE

CE ehliyetimi 10 gün önce almış bulunuyorum biraz tuzlu, C ehliyeti için kursa 900₺ Devlete 1220₺ harç verdim, CE için kursa 1000₺ Devlete harç parası 1492₺ verdim.

SRC ve Sürücü kartı toplam 1200₺ geliyor.

Bulunduğum il Amasya, Devlete ödenen harç değişmez fakat kurs ücretleri illere göre değişebilir.
Hangi aracı kullandınız? Daha önce büyük bir araç kullanmadım ve biraz endişeliyim. Araba ehliyeti gibi mi oluyor?

Bu ehliyetler ne işe yarıyor?
C ehliyeti kamyon ve çekici sürmene CE ehliyeti kamyona römork, çekiciye dorse bağlanmasını sağlıyor, yani C ehliyeti ile sadece kelleyi sürebiliyoruz.

Hangi aracı kullandınız? Daha önce büyük bir araç kullanmadım ve biraz endişeliyim. Araba ehliyeti gibi mi oluyor?
C ehliyetinde sadece kelleyi sürdüm(tırın kafası yani), araba gibi yana park olayı var onu yapıyorsunuz L park var onu yapıyorsunuz sonra akan trafikte tur atma var, aynı araba gibi.

CE ehliyetinde arkaya dorse takılıyor, onu çapraz park etmek gerekiyor, park sorunsuz gerçekleşirse akan trafikte tur atma.

İkisini de aynı sürücü kursunda girdiğim için aynı tırı sürdüm, Scania R470.

İşimiz ile alakalı, arabalar var yer değiştirmeleri gerekiyor, yani boş gidiyor dolu geliyor arabalar, fakat bazen şoför olmuyor ve benim dolum yerine götürmem gerekiyor, e hiçbir belgen olmayınca risk tabii, bu yüzden almak gerekiyor.

Dolum yeri dediğim paketleme tesisi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı