Çözüldü C#'ta CS0103 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dafry

Hectopat
Makaleler
3
String kısmındaki isimleri neden kabul etmiyor arkadaşlar?
Şu videodan bakarak öğrenmeye çalışıyorum videodaki kişi yapabiliyor.

resim_2020-11-08_205657.png

Son düzenleme:
Çözüm
İsimleri tırnak (") içine almaya ne dersin?

string[] isimler = {"Ahmet", "Ayşe", "Fatma"}; gibi yani.

Bu arada 1 saatte C# öğrenemezsin. Adam akıllı bir eğitim serisi izlemeni tavsiye ederim.
İsimleri tırnak (") içine almaya ne dersin?

string[] isimler = {"Ahmet", "Ayşe", "Fatma"}; gibi yani.

Bu arada 1 saatte C# öğrenemezsin. Adam akıllı bir eğitim serisi izlemeni tavsiye ederim.
Videoya şimdi tekrardan bakarken farkettim. Teşekkürler. 🤭
Ücretsiz önerdiğiniz bir set var mı?
resim_2020-11-08_210253.png

Hocam sabah konu açmıştınız algoritma öğrenmeye başladınız mı?
Algoritma dediğiniz nedir bilmiyorum fakat ilk izlediğim videoda saçma sapan bir şey yaptım. Şu videodan yararlanıyorum 20. dakikasındayım şu ana kadarki her şeyi anladım. Bu algoritma mı oluyor?
resim_2020-11-08_211028.png

Alttaki ilk izlediğim videoda yaptırılan şeydi. Daha sonra label tarzı farklı şeylerde ekledim.
Ekran_Alnts.png

Algoritma dediğiniz nedir bilmiyorum fakat ilk izlediğim videoda saçma sapan bir şey yaptım. Şu videodan yararlanıyorum 20. dakikasındayım şu ana kadarki her şeyi anladım. Bu algoritma mı oluyor?Eki Görüntüle 730878
Alttaki ilk izlediğim videoda yaptırılan şeydi. Daha sonra label tarzı farklı şeylerde ekledim.
Eki Görüntüle 730877

Hocam size önerim Flowchart ile başlamaktır kodlamanın temelini öğrenip ondan sonra C#'ye geçmenizdir. İnternetten bakarsanız Flowchart ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Derste yazılanın aynısını yazmak anlamak olmuyor. Onda bile başarısız olduğunuzu gördük. Form ile programlamanın alakası yok desem çok da hatalı sayılmam. Konsol uygulamaları yapmanız bu aşamada daha rahat olacaktır.

İnsanların neden algoritma öğren dediğini de anlamış değilim. Algoritma "Aha, artık öğrendim." denilebilecek bir şey değil ki. Algoritmanın ne olduğunu öğrenin. Birkaç sıralama algoritmasına bakın mesela. Pseudocode haline bakıp anlasanız bile yeter.

Derste yazılanın aynısını yazmak anlamak olmuyor. Onda bile başarısız olduğunuzu gördük. Form ile programlamanın alakası yok desem çok da hatalı sayılmam. Konsol uygulamaları yapmanız bu aşamada daha rahat olacaktır.

İnsanların neden algoritma öğren dediğini de anlamış değilim. Algoritma "Aha, artık öğrendim." denilebilecek bir şey değil ki. Algoritmanın ne olduğunu öğrenin. Birkaç sıralama algoritmasına bakın mesela. Pseudocode haline bakıp anlasanız bile yeter.
Tamam konsol uygulamaları yapayim fakat ben bunu nasıl öğrenebilirim? Sonuçta sizin tecrübeniz var. Hangi videonun öğrenmek için yararlı olduğunu bilirsiniz.

Geri
Yukarı