C ve D Disklerinde Simge Değişmesi

Fang001

Decapat
374955

Direkt SS attım. Sıkıntım, görüldüğü gibi üzerlerinde bulunan yeşil tik işareti ve yeşil bar. Ne sebep oldu, tam bilmiyorum. Ama sanki bir ara disk yönetim programı indirmiştim. Disklerin kullanılıp kullanılmadığına bakmak için, ondan sonra oldu gibi hatırlıyorum. Programı sonra kaldırdım. Şu an adını bile hatırlamıyorum. Birkaç gündür çok fazla yöntem denememe rağmen, bir türlü çözemedim. Normal, eski haline getirmek istiyorum. Format atmayı falan dahi düşündüm. Lütfen yardımcı olun, çözelim şu sıkıntıyı. :D

Laptop Model: Dell 7577,
W10, 16 GB RAM, 128 GB SSD, 1 TB HDD, GTX 1050 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her yeri aradım, programa ait hiçbir şey bulamadım. CCleaner falan dahi yükledim. Hiçbir şey yok ortada maalesef.
Sorunu çözdüm ama tam olarak değil.

Kayıt defterinden;
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer/DriveIcons içinde bulunan dosyayı silip, çözüme ulaşmaya çalıştım. Ama sildiğim halde tekrar, tekrar ortaya çıktı.

Ben de DriveIcons'un içine C ve D olarak ayrı ayrı başlıklar açıp, DefaultIcons adlı alt başlıklar açtım. Daha sonra bağlantı olarak, "C:\windows\system32\shell32.dll,8" yazdım. Bir nevi ikonları, windows içindeki database'den alıp, oraya ekledim. Tam olarak çözüm sayılmaz. Daha çok yamamak veya sıvamak olarak adlandırabiliriz.

Tabii içime hiç sinmedi bu durum. Kısmen düzelse de, en azından görünüş olarak. Ben de çareyi formatta buldum. Format atınca her şey yerli yerine oturdu, toptan düzeldi. Spam mı oluyor, bilmiyorum. Ama daha sonraki arkadaşlar yararlanabilir diye kısmi çözümü paylaşayım dedim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı