''c'' ve diğer bölümler

ilyasemre

Hectopat
Arkadaşlar disk 0 (sıfır) da ''c'' hariç başka bölümlerin ne işe yaradıgını bilmiyorum. Daha önceden ''d'' ve ''e'' de vardı sonra hepsini ''c'' olarak birleştirdim. Kalanlar nedir? Ne işe yarar? Eğer bi işe yaramıyorsa nasıl eklerim ''c''ye? Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan herkese...

Adsız.jpg

Hepsi HDD'nin bölümleridir. El ile tek bir bölüm veya 5 farklı bir bölüm yapabilirsiniz Çoğunlukla format esnasında 2 Bölüme ayrılır işletim sisteminin kurulu olduğu C: ve Depo olarak kullanılan D: Yani bölünmüş disklerin bir işlevi ya da herbirinin farklı özellikleri yoktur Bir ev gibi düşünün Komple odasız bir ev harddisk odaları ise bölümleri. Saygılar..

Kardeşim onları sakın sileyim deme çünkü onlar senin sistem fabrika ayarlarına döndürme ve kayıt defteri gibi onemli bilgilerini barındırıyor windows lisansı vs hepsi orda. Onları silme.

Hangileri fazla acaba onları silsek?

Kardeşim orda fazla yok onları silersen bilgisayarını açamazsın bir daha ancak yeniden format atmak zorunda kalacaksın. Format attığında da tüm harddiskini sıfırlamak zorunda kalacağın için içindeki orijinal windowsun silinecek. Yılanın deliğine çomak sokuyorsun bence kurcalama onları pişman olursun sonra.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı