C++ ve Java Dilleri Aynı Aynı Öğrenilebilir mi?

Sizden bir tavsiye istiyorum. Ben Unity C# alanında baya kendimi geliştirdim fakat bunla sınırlı kalmak istemiyorum, yanında bir de C++ alanında geliştirmek istiyorum kendimi ancak yazın aşırı boş zamanım var. Yani her saniyemi kodlamaya ayırabilirim, C++ tüm dillerin temeli bildiğim kadarı ile ancak bu boş zamanımın tamamını C++ ile geçirmek istemiyorum, yanında bir de Java öğrensem nasıl olur sizce olur mu?

Kısaca: Yazın aşırı boş zamanım var, iki dili aynı anda öğrenebilir miyim sizce?
Ama ağırlık verdiğim dil C++ olacak.

Bir de bu diller birbirine benziyor benim gördüğüm kadarı ile C#'ta da if else sistemi vardı, Java'da da var. C++'ta da. Tabii bu çok temel bir sistem tüm kodlama dillerinde vardır bu if else ama ben zorluk çekmem diye tahmin ediyorum ama siz C++ veya Java ile ilgilenenler daha iyi bilirsiniz.
Değişkenler de gördüğüm kadarı ile aynı.

Bir de zaten C# ile ilgilendiğim için temelim var, yorum yazarken bunu göz önünde bulundurarak yazın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce C++'i bir hallet sonra Java'ya geçersin. C++ dilinde uzman olman bayağı sürer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…