C# winforms alternatifi

Thunderbird5

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Winforms gibi bir GUI uygulaması oluşturmak istiyorum, ancak sorun şu ki winforms sadece Windows için ve platformlar arası bir GUI kütüphanesine ihtiyacım olacak ve C# ile yazılmış olmasını çok isterim. Java'nın "swing "ine benzer, macOS, Windows ve Linux'u hedefleyebilen bir şey.

Microsoft, dediğiniz için son zamanlarda .NET MAUI adında bir platform çıkardı. Henüz yeni ama iş görür, bir incelemenizi tavsiye ederim.

Bunun dışında WPF var fakat sadece Windows üzerinde çalışıyor, bildiğim kadarıyla Avalonia ile WPF'i de tüm platformlarda geliştirmek için kullanabiliyorsunuz.

İkisi için de .NET 3.1 veya üst sürümünü ve Visual Studio 2022 kullanmanızı tavsiye ederim.

Winforms gibi bir GUI uygulaması oluşturmak istiyorum, ancak sorun şu ki winforms sadece Windows için ve platformlar arası bir GUI kütüphanesine ihtiyacım olacak ve C# ile yazılmış olmasını çok isterim. Java'nın "swing "ine benzer, macOS, Windows ve Linux'u hedefleyebilen bir şey.
C# ve winform platformlar arası çalışır fakat C# dili doğası gereği Windows içindir. Platformlar arası bir proje yapmak istiyorsan C++ ve Cmake teknolojilerini benimsemelisin.

C# ve winform platformlar arası çalışır fakat C# dili doğası gereği Windows içindir. Platformlar arası bir proje yapmak istiyorsan C++ ve cmake teknolojilerini benimsemelisin.

Cevaplarınız için teşekkür ederim ben yazılıma C# öğrenmeye başladığım için C# ile çözüm oluşturmaya çalıştım ancak anladğım kadarıyla başka programlama dillerine yönelmem gerekiyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim ben yazılıma C# öğrenmeye başladığım için C# ile çözüm oluşturmaya çalıştım ancak anladğım kadarıyla başka programlama dillerine yönelmem gerekiyor.
Kurumsal uygulamalar üreteceksen ve bunlar otomasyon üzerine olacaksa eğer sektör windows üzerine. C/C++/Linux dağıtımları ise gömülü sistemler üzerine kullanılıyor daha çok.

Geri
Yukarı