C# WPF Butona Resim Ekleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hello

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Aşağıdaki koda resim eklemem lazım ama olmuyor nedense . Nasıl ekliyeceğim acaba ? @Fatih Apaydın yardım ederseniz sevinirim .
Kod:
  <Button

Style="{DynamicResource MetroCircleButtonStyle}" Margin="24,10,684,34" RenderTransformOrigin="1.042,0.538" Grid.RowSpan="3" Background="#FFB00000" Click="Button_Click_2">

<Rectangle Width="20"
              Height="20">

</Rectangle>

</Button>

Rectangle bloğunun içerisine resim eklememişsiniz. Image elementini Rectangle bloğunun içine koyabilirsiniz. Hatta Rectangle bloğu kullanmadan direk Image bloğu ile işinizi halledebilirsiniz. Ama bu durumda yazı veya başka bir şey ekleyemezsiniz. O nedenle önce Stackpanel, Grid gibi konteyner kullanmanız daha iyi olur.

Kod:
        <Button Width="150" Height="75" >
            <StackPanel Orientation="Horizontal" VerticalAlignment="Top">
                <Image Source="Resim.jpg" Height="50" Margin="5">
                    <Image.BitmapEffect>
                        <DropShadowBitmapEffect/>
                    </Image.BitmapEffect>
                </Image>
                <Label Content="Button" Margin="5" VerticalAlignment="Center" />
            </StackPanel>
        </Button>

@AhmetAksoy Verdiğiniz kod MetroCircleButtonStyle'yi ortadan kaldırıyor banada lazım olan o zaten . TabControlde StackPanel kullanmak istemiyorum . CircleButon'u kaldırmadan resim eklemem gerek benim .

Bu kod ile çözdüm yardımlarınız için sağolun . @MF konu kapanabilir .
Kod:
<Button Style="{DynamicResource MetroCircleButtonStyle}" Margin="24,10,684,34" RenderTransformOrigin="1.042,0.538" Grid.RowSpan="3" Background="#FFB00000" Click="Button_Click_2">
                    <Image Source="Resources/paint.png" />
                </Button>

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı