Cable Not Connected Hatası

Volkan Aldemir

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yeni bir sistem topladım 1 ay falan oldu. Ancak monitör alamadım ve eski monitörümü kullanmaya karar verdim. Bir tane VGA HDMI dönüştürücü aldım ve bilgisayara taktım. Bilgisayarı kurdum buraya kadar hiç sıkıntı yok. Ancak Driver yüklemeye başlayınca "Cable not connected" hatası alıyorum. Arkada bilgisayar hala çalışıyor ama. Kablolarda bir sıkıntı olduğunu düşündüm. Aldığım yerde adam test etti gayet iyi çalışıyordu. Ben VGA kablosunu başka PC'de test ettim o da görüntüyü verebiliyordu. Sıkıntı donanımsal desem daha yeni sistem ne gibi bir sıkıntısı olmuş olabilir ki? Lütfen yardım eder misiniz? Acaba monitörün çözünürlük ayarları düşük olduğu için anakart driverini yüklerken desteklemediği için ekran mı gidiyor bu olabilir mi sizce?

Şuana kadar yaptığım şeyler:
-Format attım
-RAM'i başka slota taktım
-Statik elektriği aldım
-Driveri kendi CD'sinden kurdum
-İnternetten indirip kurdum

Sistem özellikleri:
  • i5 7500 3.4 GHz 6MB 14nm
  • Asus Rog Strix z270H Gaming
  • Kingston 8GB DDR4 2400 MHZ CL15
  • Asus Geforce GTX 1050 Ti GDDR5 OC 4 GB 128 bit
  • Thermaltake Litepower 650W

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, yeni bir sistem topladım 1 ay falan oldu. Ancak monitör alamadım ve eski monitörümü kullanmaya karar verdim. Bir tane VGA HDMI dönüştürücü aldım ve bilgisayara taktım. Bilgisayarı kurdum buraya kadar hiç sıkıntı yok. Ancak Driver yüklemeye başlayınca "Cable not connected" hatası alıyorum. Arkada bilgisayar hala çalışıyor ama. Kablolarda bir sıkıntı olduğunu düşündüm. Aldığım yerde adam test etti gayet iyi çalışıyordu. Ben VGA kablosunu başka PC'de test ettim o da görüntüyü verebiliyordu. Sıkıntı donanımsal desem daha yeni sistem ne gibi bir sıkıntısı olmuş olabilir ki? Lütfen yardım eder misiniz? Acaba monitörün çözünürlük ayarları düşük olduğu için anakart driverini yüklerken desteklemediği için ekran mı gidiyor bu olabilir mi sizce?

Şuana kadar yaptığım şeyler:
-Format attım
-RAM'i başka slota taktım
-Statik elektriği aldım
-Driveri kendi CD'sinden kurdum
-İnternetten indirip kurdum

Sistem özellikleri:
  • i5 7500 3.4 GHz 6MB 14nm
  • Asus Rog Strix z270H Gaming
  • Kingston 8GB DDR4 2400 MHZ CL15
  • Asus Geforce GTX 1050 Ti GDDR5 OC 4 GB 128 bit
  • Thermaltake Litepower 650W

Pasif adaptör almışsınız sanırım. Aktif adaptör almalısınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı