Cachy OS'da waydroid nasıl kurulur?

Hocam bir dur. Waydroid dosya indiriyor şu an. Ah bir okusanız çıktıları.

Android sürümünün inmesinin bitmesini bekleyin.

Wayland GNOME için de var zaten. Ayrı bir arayüz değil.

İndirilmesi tamamlandı ama tepki vermedi. İlk başta Wayland ayrı bir arayüz zannettim.
Wayland yüklü değil sanırım.

İndirilmesi tamamlandı ama tepki vermedi. İlk başta Wayland ayrı bir arayüz zannettim.
Wayland yüklü değil sanırım.

GNOME Wayland ile gelir varsayılan olarak.
Gene de kontrol etmek içib ayarlar uygulamasını açıp hakkında kısmına gidin. Orada Wayland mi X11 mi gözükür.

Waydroid-container. Service'ı başlattınız mı?
Aşağıdaki kodları girin

Bash:
sudo systecmtl enable waydroid-container.service

sudo systecmtl start waydroid-container.service

wayland GNOME için de var zaten. Ayrı bir arayüz değil.
Gnome un her ikisini kullandığını düşündüm daha önceden çok fazla gnome kullanmadımda KDE otomatik olarak x11 ile gelip wayland geçiş yapıyorduk gnome da öyle düşündümde. gnome nin zaten wayland ile desteklediğini biliyorum o yüzden distro değiştirmesinin hiç birşey ifade etmiceğini anlatıcaktım reis ve bir dağıtım kullanırken ona sunduğu avantajları anlamasını isterim sırf insanlar şunu şunu kullan dediği için kullanmasın kendi istediğini ve kendisine sunduğu avantajları bilerek distro seçmesi gerekir değil mi

GNOME'un her ikisini kullandığını düşündüm daha önceden çok fazla GNOME kullanmadımda KDE otomatik olarak X11 ile gelip Wayland geçiş yapıyorduk GNOME da öyle düşündümde. GNOME'nin zaten Wayland ile desteklediğini biliyorum o yüzden distro değiştirmesinin hiçbir şey ifade etmiceğini anlatacaktım reis ve bir dağıtım kullanırken ona sunduğu avantajları anlamasını isterim sırf insanlar şunu şunu kullan dediği için kullanmasın kendi istediğini ve kendisine sunduğu avantajları bilerek distro seçmesi gerekir değil mi?

Çok geç hocam Arch Bana göre değilmiş.

Program silmek için 3 satır kod giriyorum.

Yeni geçtiniz archa sanırsam. Galiba ilk dağıtımınız. CachyOS yanlış bir tercih olmuş. Onun yerine EndeavourOS'ya da arcolinux geçmeniz daha iyi olur. Fedora'ya da Linux Mint de geçebilirsiniz ki Linux Mint yeni geçen kullanıcılar için ideal dağıtımlardan birisidir.

sudo pacman -Rcns (Paket) yazman yeterli yada octopi den silebiliyorusun aynı fedoradaki gibi

Yinede arch ilk geçtiğinde EndeavourOS kullanman sana daha iyi olurdu veya Rona hocanın dediği gibi ArcoLinux archtan devam etmek istiyorsan bu ikisine yönelebilirsin yada cidden cachyos ile uğraşarak daha iyi bir sonuçta alabilirsin KDE sanki daha alışık olduğun bir arayüz olurdu sana Yinede kendi seçimin

Geri
Yukarı