Caddy önerisi

chon

Kilopat
Yer
Milky Way
Laptop'umun DVD'sini söküp yerine bir SSD veya HDD takmayı planlıyorum. Ancak kafama takılan bir soru oldu. Acaba bu soketin ve Caddy'nin destekleyeceği hız SSD takmamı anlamsız kılar mı? Eğer düşük hızda çalışan bir bağlantı ise HDD takmayı ve paramı daha fazla hafıza alanına yatırmayı mantıklı buluyorum.
Sizce hangi Caddy'yi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
DVD'nin alt etiketinde mm cinsinden kalınlığı yazar, o kalınlığa göre almanız gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
DVD soketine de takacak olsan SSD taktığında gözle görülür bir fark yaşarsın ama tavsiyem HDD çıkarıp yerine SSD, HDD'yi de DVD soketine takman yönünde olur arkadaşın da dediği gibi

DVD'nin alt etiketinde mm cinsinden kalınlığı yazar, o kalınlığa göre almanız gerekiyor.
9.5 mm olduğunu söyleyebilirim.
@Haydar Dogan
@SHER-LOCKED Ben şuan 120 GB SSD kullanıyorum ancak yeterli alanım kalmadı bu sebeple caddy ile bir düzen kurmaya çalışıyorum. Elimde eski HDD duruyor onu takarım eğer hız farkına değmezse.

Büyük ihtimal hız olarak Sata 2 hızında veri transferi yapabilirsiniz. Cihazın tam olarak hangi porta sahip olduğunu bilmiyorum.

Sata 2 ahcı açık ise 250-300 MB/s olur. En az 200 MB/s görürsünüz diye düşünüyorum. Zaten SSD farkını hissedersiniz.

İhtiyacına göre tercih yapman gerek. Oyun oynuyorsan veya çeşitli programlar kullanıyorsan hız açısından SSD takmanı tavsiye ederim. Eğer bilgisayarı sadece araştırma vb. amaçlarla kullanıyorsan elindeki 120GB SSD ile Windows'u kullanıp mevcut HDD'ye de verilerini atarsın. SSD > HDD.

Geri
Yukarı