Çağrı kaydedici karşı tarafın sesini kaydetmiyor

İşletim sistemi
Android
Makaleler
12
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Açık kaynak çağrı kaydedici buldum, kullanayım dedim ama hiçbir şekilde karşı tarafın sesini kayıt yapmıyor. Sadece benim mikrofon sesimi kaydediyor.
İlgili kaydedici:

MADDE 133 - (1) Kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları, taraflardan herhangi birinin rızası olmaksızın bir aletle dinleyen veya bunları bir ses alma cihazı ile kaydeden kişi, (Değişik ibare: 6352 - 2.7.2012 / m.80/a) “iki yıldan beş yıla kadar hapis” cezası ile cezalandırılır.

TCK-133'e gore yasadisi bir islem yapmaktasiniz.

Sadece benim mikrofon sesimi kaydediyor.

-Yasal durumlardan dolayı olabilir başka çağrı kaydedici uygulamaları kullanabilirsiniz, ancak yasal olarak bu size sorun çıkarabilir.
-Xiaomi telefonlarda otomatik kaydedici var farkında olmadan açık tutmuştum 1 yılı aşkın süredir tüm aramalarımı kaydetmiş (tabii ki bunu anladıktan sonran bütün aramaları sildim)

Madde 133 - (1) kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları, taraflardan herhangi birinin rızası olmaksızın bir aletle dinleyen veya bunları bir ses alma cihazı ile kaydeden kişi, (değişik ibare: 6352 - 2.7.2012 / m.80/a) “iki yıldan beş yıla kadar hapis” cezası ile cezalandırılır.

-Arkadaşımız sağ olsun güzel bir açıklama yapmış.

Açıkçası şans eseri denk geldim, o programı bilmiyorum ama ben 1-2 yıldır bu programı kullanıyorum bir sorunu yok. Sadece belli bir sınırı var, tam hatırlamıyorum. Misal 100 arama sonra eski aramaları siliyor teker teker. İlgilenirsen - Arama Kaydedici - Google Play'de Uygulamalar

MADDE 133 - (1) Kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları, taraflardan herhangi birinin rızası olmaksızın bir aletle dinleyen veya bunları bir ses alma cihazı ile kaydeden kişi, (Değişik ibare: 6352 - 2.7.2012 / m.80/a) “iki yıldan beş yıla kadar hapis” cezası ile cezalandırılır.

TCK-133'e gore yasadisi bir islem yapmaktasiniz.
Başkasına ait konuşma için geçerli bu. Kendi konuşmanı kaydedebilirsin yasal bir sorun olmaz

Madde 133 - (1) kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları, taraflardan herhangi birinin rızası olmaksızın bir aletle dinleyen veya bunları bir ses alma cihazı ile kaydeden kişi, (değişik ibare: 6352 - 2.7.2012 / m.80/a) “iki yıldan beş yıla kadar hapis” cezası ile cezalandırılır.

TCK-133'e gore yasa dışı bir islem yapmaktasiniz.

Suç falan değil mahkemeye telefon ses kaydı veriliyor. Konuşmayı orada burada yaymadığı sürece kendi telefonunda saklamasının sakıncası olmaz.

Geri
Yukarı