Çalışmaya nereden başlanmalı?

astin2626

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 10. sınıf öğrencisiyim. Ve 11. sınıf için sayısal seçtim. Ancak 9. sınıfı ve bu seneyi yani 10.sınıfı hiç bilmiyorum. Ancak YGS ve LYS için çalışmaya başlamak istiyorum. Nereden başlamamı ve nasıl bir yol izleyerek ders çalışmam uygun olur acaba yardımcı olur musunuz ?

Öncelikle konu çalışmaya başlamalısın. Sağlam bir temel oluşturmak lazım. Nasıl ders çalışman gerektiği konusunda hocalarından destek alabilirsin. Onlar seni daha iyi yönlendirir. Temel oluşturduktan sonra düzenli olarak soru çözmek ve pratik yapmak gerekir. Başarılar dilerim.
TeknoFEM
Khan Academy

Arkadaşlar yorumlanırız için sağolun. Ancak çalışmaya nereden başlamalıyım ? Birde konu anlatımlı kitaplar alacağımda hangi yayının kitabını önerirsiniz ? Ayriyetten soru bankalarıda alacağım hangi yayınlarını önerirsiniz ?

Anladım ben tek tek alacağım konu anlatımlı kitaplarıda hepsinimi fem yayınlarından almalıyım ? Birde çalışmaya 9. sınıf konularından başlayacağım. 9. sınıf konuları bitince 10. sınıf konularına başlayacağım. Daha sonra bol bol soru çözeceğim. Şu anda benim için doğru olan budur değilmi ?

Konu anlatımlarını farklı kitaplardan alabilirsin. Senin seviyene göre kitaplar olur ise daha iyi olur. Bunu hocaların daha iyi bilir. Kitaplar konusunda hocalarından yardım almanı öneririm. Senin seviyene uygun daha iyi kitaplar önerirler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı