Call of Duty Modern Warfare 2 2022 neden diğer ülkelerde pahalı?

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, merak ettim Steam Database'den bakarken oyunun 70 dolardan satıldığını gördüm ama 70 dolar 235 şekel ederken (en fazla) Steam'de İsrail için 395 şekelden satıldığı görünüyor. Bu bir bug mu? Yoksa neden olabilir ileride umarım bize de dolardan daha pahalı satılmaz nedenini yazarsanız sevinirim. Not; aynı şey Norveç Kron'u için de geçerli.

Merhaba, merak ettim Steam Database'den bakarken oyunun 70 dolardan satıldığını gördüm ama 70 dolar 235 şekel ederken (en fazla) Steam'de İsrail için 395 şekelden satıldığı görünüyor. Bu bir bug mu? Yoksa neden olabilir ileride umarım bize de dolardan daha pahalı satılmaz nedenini yazarsanız sevinirim. Not; aynı şey Norveç Kron'u için de geçerli.
Her ülkenin fiyatlandırması farklı oluyor. Mesela oyun 70 dolar yani 600TL'den satılmaması gerekiyor fakat satılıyor. Her ülkede belli bir oranda olsa da özel bir fiyatlandırma oluyor.

Genelde Steam'de her oyunu her ülke için eşit bir biçimde satmaya çalışıyorlar. Yani direkt olarak dolar bazından çevrilmiyor. Sonuçta çok pahalı oluyor ve oyunu alabilen olmuyor. Mesela Hand Simulator Avrupa'da 2€ iken Türkiye'de 4 liraya satılıyor. Hatta bu yüzden mağazadan yurt dışına oyun hediye edemiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı