Can Deger Mesleği nedir ?

RufatM

Hectopat
Makaleler
1
Bu adam bilgisayar mühendisi mi, yazılım mühendisi mi, siber güvenlikçi mi anlayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nereden anladınız ? Hem yazılımı çok iyi bilgisayar hem bilgisayar mühendisliğini de tercih ediyor.
Siber Güvenlik Uzmanının bilgisayarı tercih edip yazılımının iyi olması gayet normal bir şey? Eğer son videosundan bahsediyorsan sadece orada kendisi olsa hangisini seçerdi ondan bahsediyor. Ancak bir Siber Güvenlikçinin yazılımda iyi olması kadar normal bir şey yok.

Nereden anladınız ? Hem yazılımı çok iyi bilgisayar hem bilgisayar mühendisliğini de tercih ediyor.
Kendini öyle tanımlıyor. Ama yanlış hatırlamıyorsam Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği Mezunuydu. Hem bir Siber Güvenlik Uzmanının iyi yazılım bilmesi kadar normal bir şey yok.

Bu adam bilgisayar mühendisi mi, yazılım mühendisi mi, siber güvenlikçi mi anlayamıyorum.

Eğitim kronollojisi biraz garip. Anladığım kadarı ile bilgi üniversitesi matematik ve bilgisayar bilimleri ile başlıyor, bilişim kısmını sevmekle beraber matematik kısmının ağırlığından dolayı burakıyor. Ardından Yeditepe görsel iletişim bölümünü de Amerika'dan burs kazandığı için burakıyor. 2001 senesinde Cisco ve Microsoft'dan sertifikalar alıyor ondan sonra Türkiye'de askere giidyor. Askerlikten döndükten sonra Sakarya Üniversitesi uzaktan eğitim ile bilgisayar teknolojileri ve programlamayı bitiriyor ve ardından açık öğretim ile Anadolu Üniversitesi işletme okuyor. Kendisi siber güvenlik alanında uzmandır. 2014 yılında netaş'dan ayrılana kadar TR'de çalışıyor ve ardından ağırlıklı siber güvenlik olmak üzere kariyerine Danimarka'da devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı