Canon EOS 1200D nasıl?

Güzel makine ama bütçeyi biraz arttırıp aynasız bir makine alabilirsiniz. Ayrıca bu makine 18mp sensöre sahip. Gece çekimlerinde ve Lightroom üzerinde detaylı düzenlemelerde sizi bir tık üzebilir. Onun yerine 24mp sensöre sahip bir makine alabilirsiniz. Makinenin aynasız olması anlık olarak fotoğrafı çekmeden hangi değerin fotoğrafı daha aydınlık veya karanlık yaptığını, hangi değerin alan derinliğine etki ettiğini size gösterebilmesini sağlar. Bu sayede ISO, Diyafram, Enstantane gibi terimleri çok daha kolay ve deneyerek öğrenirsiniz. Dediğim gibi bütçeyi arttırabilirseniz aynasız ve 24mp bir makine bakmanızı öneririm. 2. el de alabilirsiniz. Bu sayede aynı bütçeye daha iyi bir makine alabilirsiniz.

Bende hobi amaçlı 1100D aldım bide 75 300 lens aldım güzel kareler çıkıyor bence alınır. Daha sonra nelere ihtiyacın olduğunu daha iyi anlar sonraki makineni seçmene yardımcı olur.

Canon EOS 1200D marka bir kamera alacağım, ilk kameram olacak daha önce kameram olmadı başlangıç düzeyindeyim sizce alınır mı?

Sıfır kamera almak bu zamanda pek mantıklı değil ve kamerayı ne için aldığın çok önemli yatırımını lenslere yapmaya çalış 18-55 ile geniş açılı fotoğraflar çekersin. Daha iyi anlaman için gözlerimiz 50mm lens gibi görüş sağlar. Çekeceğin şey çok önemli ben kuş çekicem diyosan en az 300 mm lens'e ihtiyacın var fakat 300 mm ile kuş çekmek çok zor kuş çekmek için 600 mm lenslere ihtiyacın var. Aşağıya fotoğraf ekledim hangi lens ile nasıl görüş sağlandığını oradan anlarsın zaten. Kamera seçimi sana kalmış Canon Eos 600 serisi olabilir Nikon D7000 olabilir hatta aynasız fotoğraf makinelerini düşünürsen Nikon Coolpix serisi bile olabilir karar senin.

Dosya Ekleri

• red-barn-focal-lenght-rep-image.low.jpg
    red-barn-focal-lenght-rep-image.low.jpg
    106,4 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı