Can't create D3D Device - please,check DirecX or display card driver

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Merhaba Recep Abi ben daha dün 2 aydır açamadığım (okullar açıkken açmama izin verilmiyor) bilgisayarımı açtım ve ilk olarak Battlefield Bad Company 2'yi açtım.Tabii güncelleme yapması gerekiyordu, oyun güncellemesini yaparken ben de bilgisayarımdaki diğer oyunları oynadım (Mafia II,COD MW2,Singularity....)oyunlar sorunsuz bir şekilde çalışıyorlardı (tüm grafikleri maximumda)BC2 güncellemesini bitirdikten sonra oyunu açtım ve ilk olarak da multiplayer kısmını açtım servera bağlandıktan sonra oyuna girdim fakat oyunda hem grafiksel olarak hatalar (ağaçların gidip gelmesi falan) hemde oynayışta görmezlikten gelinmeyecek kadar büyük kasmalar yaşanıyordu zaten yaklaşık bi 30 sn sonra da oyun kendi kendini kapattı.Bunu görünce ilk olarak aklıma ekran kartımın (GTS 250) en son driverini yüklemek geldi.Nvidia'nın sitesinden en son driverini indirirken bu sıradada bu ay Level Dergisi'nin içinden çıkan Shadowgrounds Survivor adlı oyunu kurdum oyunu açarken ''Please create d3d device''gibi birkaç hata ile karşılaştım bu sırada driverda bilgisayara inmişti.Ben de hemen driveri yükledim ve bilgisayarı yeniden başlattım.Fakat bilgisayar açıldığında bilgisayarda yüklü olan hiçbir oyun açılmıyordu hepsinde de ''Direct x encountered an unrecovered error'' ve benzeri hatalar veriyordu ben de Direct x Tanı aracından ekrana oradan da Direct3d sınaması yap a tıkladım ve tüm sınamaları yaptım hepsi de başarısız oldu ''Sınama8 (3B aygıt oluşturuluyor) aşamasında başarısız oldu:HRESULT =0x887602eb (hata kodu)''uyarısı oldım.Directx 9'un son sürümlerini yükledim fakat bir türlü bu sorunu çözemedim.Ne yaparsam bu sorunu çözebilirim?

Bilgisayarımın özellikleri:
İşletim sistemi:Microsoft Windows XP Professional
İşlemci:AMD Phenom(tm) II X4 B35 Processor MMX, 3DNow(4CPU's),2.9 GHz
Bellek:2048 RAM
Ekran kartı:NVIDIA GeForce GTS 250
Anakart:Asus M4A78LT_M_LE

Ekran karının sürücüsünde sorun olmuş gibi gözüküyor. Sürücüyü sil ve şu andaki en son sürücüyü yeniden kur. Sorun olursa ekran kartın Bozulmuş da olabilir. Bu durumda da sana tavsiyem kartı garantiye göndermendir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…