Caps Lock Sorunu

ımonster11

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. Sorunumdan bahsedeyim inşallah çözümü vardır, baya araştırdım fakat işe yaramadı hiçbiri.
Klavyemin Caps Lock tuşu işlemiyor, yani basıyorsun Caps ışığı yanıyor ama büyük yazmıyor. Shift'e basılı tutup yazdığınız zaman büyük yazıyor. Bazen de kendisi otomatik büyük yazıyor. Shift'e basılı tutup yazmaya başladığınızda küçük yazıyor, eski HDD'mi taktım onda sorun yoktu. Fakat SSD aldım bunda olmaya başladı. Klavyelik bir şey yok. Yeni klavyede de denedim. Bi' çözümü varsa yardımcı olursanız sevinirim. Durduk yere formatla uğraşmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Shift basarken küçük yazmasının sebebi o sırada caps lock'un açık olması. Caps lock'u kapatın ve asla açmayın. Shift kullanarak büyük yazabilirsin.

Aygıt yöneticisinden klavye aygıtını kaldırıp tekrardan donanım değişikliği yapıp bir sonucu bildirin.
Aynısını ben de yazacaktım ancak klavye ile alakası yok başka klavyelerde de denedim demiş.

Shift basarken küçük yazmasının sebebi o sırada caps lock'un açık olması. Caps lock'u kapatın ve asla açmayın. Shift kullanarak büyük yazabilirsin.
Merhaba sorunu acilen çözmek için başka hesapla giriş yaptım. Sanırım anlatamadım veya siz yanlış anladınız. Örnek vereyim şuan küçük yazıyor mesela caps lockta kapalı , caps locku açtım fakat hala küçük yazıyor. Shifte basılı tutup yazmaya başladığımda büyük yazıyor yanlız SHİFTE BASILI TUTARAK. Ama bazende şuan yazdığım gibi normal kendisi büyük yazıyor kendisi büyük yazdığı zamanda shifte basılı tutarak küçük yazabiliyorsunuz. Yani kısacası caps lock işlevsiz şuanda.
Aygıt yöneticisinden klavye aygıtını kaldırıp tekrardan donanım değişikliği yapıp bir sonucu bildirin.
Klavye değiştirdim. Ardından aygıt yöneticisinden kaldırıp tekrar kurdum fakat sonuç hala aynı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı