Captcha nedir ?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Arkadaşlar öncelikle merhaba,
Geçen gün telefondan internete girerken Chrome tarayıcısından bir video izledim videoyu izledikten sonra tekrar arama sonuç kısmına bastım ama gidemedim. Captcha kodu çıktı. Erişime devam edebilmek için ve robot olmadığınızı anlayabilmemiz için lütfen kodu girin yazıyordu kodu girdim ve düzeldi. (İnternet ağınızla ilgili falan yazıyordu aşağıda da IP falan galiba). Telefonum android herhangi bir dns ya da benzeri şey yüklü veye değişik değildi sadece daha önceden PC'den proxy kullanmıştım. Bu neden olmuş olabilir mi? Herhangi bir sorun olur mu? Cevaplarınız, ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Captcha'da bir problem yok. Normal bir olay bu hocam. Çoğu sitede var. Bizi robot olmadığınıza inandırın uygulaması sadece. Herhangi bir tehdit unsuru ile karşılaşmış değilsiniz.

Hocam normal bir durum değil bu. Daha önce başımıza geldi eğer proxy değiştiren ip adresi gizleyen yada bu tarz bir program kullanıyorsan devamlı çıkar. Captcha kodunu girsen bile 24 saatten sonra tekrar tekrar bu kodu isteyecek. Bahsettiğim gibi bir uygulama varsa kullandığın kaldır.

Hocam programı hemen kurup kullanmaya başladığın gibi çıkan bir şey değil bu. Google bunu bir süre takip ediyor sürekli hale geldiğinde tehditmiş gibi algılayıp bu doğrulamayı çıkartıyor. Bir müşterimizde başımıza geldi oradan biliyorum. Bir defaya mahsus çıktıysa tabi ki normal ben sürekli tekrarlarsa arkadaşın aklında bulunsun diye yorum yaptım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı