Car Mechanic Simulator 2018 ön tekeleklerin boyutu hatalı

BlackDragonTR

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar, car Mechanic Simulator 2018 oynuyordum aracın sorunlarını tamamladım, tüm parçalarını taktım vs neyse siparişi tamamla diyorum ama ön tekerleklerin boyutu hatalı diyor napıcam nasıl çözeceğim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekerlekleri sökerken lastik ve jant ebatlarına dikkat etmen lazım. Lastikleri ve jantları ona göre alıp birleştiriyorsun, lastik istenen ebatlarda olmazsa haliyle aracı tamamlayamamış oluyorsun.

225/45/R18 lastik verisinden yola çıkarsak mantığını da anlaman lazım. Buradaki 225 lastiğin taban genişliğinin mm olarak verisi. Sonraki 45, lastik yanağının taban genişliğine göre yüzdesi. R18 ise jant boyutudur. Jantlarda da ET değeri vardır, bu da offset değeridir.

Son düzenleme:
Tekerlekleri sökerken lastik ve jant ebatlarına dikkat etmen lazım. Lastikleri ve jantları ona göre alıp birleştiriyorsun, lastik istenen ebatlarda olmazsa haliyle aracı tamamlayamamış oluyorsun.

225/45/R18 lastik verisinden yola çıkarsak mantığını da anlaman lazım. Buradaki 225 lastiğin taban genişliğinin mm olarak verisi. Sonraki 45, lastik yanağının taban genişliğine göre yüzdesi. R18 ise jant boyutudur. Jantlarda da et değeri vardır, bu da offset değeridir.

Anladım hocam sağ ol peki ne yapmam lazım nasıl ayarlıyacağım boyutunu? Ayrıca lastikler ile hiç oynamadım, frenler ile falan uğraştım nasıl çözeceğim bu sorunu.

Oyundaki durumunu görmeden ona bir şey diyemem ama anladığım kadarıyla ön ve arka lastik ölçüleri farklı olan spor bir arabayı tamire almış olabilir misin? Bazı arabalarda arka lastik ebatları daha geniştir, özellikle arka tekerlekten tahrikli olan arabalarda çekişin olduğu tekerlek geniş tabanlı yapılır ki yolla teması daha fazla olup gücü daha iyi aktarabilsin.

Lastikler ayrı olarak değil de bir bütün olarak oyun içinde bir sembol paketi ile gösteriliyor. Orada parça adının yanında demin yazdığım gibi bir ebat verisi de yazar. Daha dar tabanlı olan (185-195-205 gibi en başta yazan değer) lastikleri öne tak. Daha kalın tabanlı olanları arkaya takarak bir dene eğer tahmin ettiğim şey sorun olduysa.

Bu oyunu anlamak için bazı mekanik bilgileri bilmek gerekiyor. Daha ilerleyen zamanlarda dişli oranlarını bile öğrenirsin ilgini çekerse. Bu oyunları oynamadan önce de ilgim gereği bunları bilmiyor olsaydım kesin oynarken öğrenmek için araştırmalar yapardım.

Oyundaki durumunu görmeden ona bir şey diyemem ama anladığım kadarıyla ön ve arka lastik ölçüleri farklı olan spor bir arabayı tamire almış olabilir misin? Bazı arabalarda arka lastik ebatları daha geniştir, özellikle arka tekerlekten tahrikli olan arabalarda çekişin olduğu tekerlek geniş tabanlı yapılır ki yolla teması daha fazla olup gücü daha iyi aktarabilsin.

Lastikler ayrı olarak değil de bir bütün olarak oyun içinde bir sembol paketi ile gösteriliyor. Orada parça adının yanında demin yazdığım gibi bir ebat verisi de yazar. Daha dar tabanlı olan (185-195-205 gibi en başta yazan değer) lastikleri öne tak. Daha kalın tabanlı olanları arkaya takarak bir dene eğer tahmin ettiğim şey sorun olduysa.

Bu oyunu anlamak için bazı mekanik bilgileri bilmek gerekiyor. Daha ilerleyen zamanlarda dişli oranlarını bile öğrenirsin ilgini çekerse. Bu oyunları oynamadan önce de ilgim gereği bunları bilmiyor olmasaydım kesin oynarken öğrenmek için araştırmalar yapardım.

Tamamdır hocam sağ ol deneyeceğim çözümünü açıkçası arabaların sadece sürme kısmı ilgimi çekiyor :) aksiyondan sıkıldığım için oynuyorum ama oyun güzel deneyeceğim sağ ol.

Bu oyunu anlamak için bazı mekanik bilgileri bilmek gerekiyor. Daha ilerleyen zamanlarda dişli oranlarını bile öğrenirsin ilgini çekerse. Bu oyunları oynamadan önce de ilgim gereği bunları bilmiyor olsaydım kesin oynarken öğrenmek için araştırmalar yapardım.

Çok sağ ol hocam çok teşekkür ederim dediklerini yaptım oldu sorun oyunda sanıyordum sorun bendeymiş :D arabanın sadece sürme ve benzin doldurma kısmını bildiğimden kaynaklanıyor çok sağ ol konu kilit.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı