Casio saat saniye geri atıyor

|.naVih

Kilopat
Yer
Orta Dünya
Daha fazla  
Meslek
Valar
Casio illuminator model saatim var. Ürün orijinal. Saat ve saniyesini ayarlamama rağmen birkaç gün sonra saniye 10-30 saniye geride kalmış oluyor. Pilini mi değiştireyim yoksa garantiye mi yollayayım? Ya da bu neden kaynaklanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Casio illuminator model saatim var. Ürün orijinal. Saat ve saniyesini ayarlamama rağmen birkaç gün sonra saniye 10-30 saniye geride kalmış oluyor. Pilini mi değiştireyim yoksa garantiye mi yollayayım? Ya da bu neden kaynaklanır?

Pil azalinca olabiliyor saatlerde böyle ama garantisi varsa garantiye baktirin yoksa pil degistirin bence.

Pil azalinca olabiliyor saatlerde böyle ama garantisi varsa garantiye baktirin yoksa pil degistirin bence.
Yeni alınmış saat pilin bu kadar çabuk azalması imkansız neredeyse.
Her saatin zaman hata payı var, garantiye yollayıp mekanizmayı kontrol ettirebilirsin ama çokta kaybettiğin zamana değecek bir süreç değil.
Birkaç saatçiye götürdüm ürünü biz açmayalım orijinal yerden kontrol etsin dediler. Evet her saatte hata payı vardır ama bu duruyor birkaç gün sonra bu kayıp süreler dakikalara dönüşüyor. Ayrıca her ayarlamadan sonra saniye geride kalmış oluyor yani süreç kaybından değil de bir sorun olduğu belli değil mi ?

Yeni alınmış saat pilin bu kadar çabuk azalması imkansız neredeyse.

Birkaç saatçiye götürdüm ürünü biz açmayalım orijinal yerden kontrol etsin dediler. Evet her saatte hata payı vardır ama bu duruyor birkaç gün sonra bu kayıp süreler dakikalara dönüşüyor. Ayrıca her ayarlamadan sonra saniye geride kalmış oluyor yani süreç kaybından değil de bir sorun olduğu belli değil mi?

Yeni olduğunu görmedim yeni ise garantiye ver bence pil ile alakalı olduğunu sanmıyorum.

Birkaç saatçiye götürdüm ürünü biz açmayalım orijinal yerden kontrol etsin dediler. Evet her saatte hata payı vardır ama bu duruyor birkaç gün sonra bu kayıp süreler dakikalara dönüşüyor. Ayrıca her ayarlamadan sonra saniye geride kalmış oluyor yani süreç kaybından değil de bir sorun olduğu belli değil mi ?
Muhtemelen mekanizması arızalıdır, vaktin varsa yolla garantiye.
Affedersin ben saate aksesuar muamelesi yapıyorum, birkaç dakika geri kalsa bile çokta umurumda olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı