Casper 900W monitör görüntü vermiyor

Cihancan Gülcan

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Pazartesi aldığım bilgisayarda GTX1660 Super ve AMD Ryzen 1600 var. Kullandığım 2008 Casper 900W model monitörde sadece VGA girişi var ama ekran kartında VGA çıkışı yok. Laptoptan monitöre ve televizyona VGA aracılığıyla görüntü aktarılabiliyor. HDMI to VGA dönüştürücü ile laptoptan da yeni bilgisayardan da televizyona görüntü aktarabiliyorken ikisinden de monitöre görüntü aktaramıyorun. Ne yapmam gerekiyor, yardım edebilir misiniz?

Merhaba , bu tarz problemlerde sebebini bilmiyorum fakat hiçbir değişiklik yapmadan sadece dönüştürücü değiştirerek problemin çözüldüğüne bizzat şahit oldum. Fakat yeni nesil teknolojilerde artık VGA desteği kesilmiş durumda. Eğer monitörü iade etme ya da değiştirme imkanınız varsa en kısa sürede HDMI ve Display Port destekleyen bir monitöre geçmenizi tavsiye ederim. Eğer böyle bir imkan yoksa birkaç farklı dönüştürücü deneyebilirsiniz hangisinin çalışacağı belli olmuyor gerçekten. Şunu da unutmamak lazım. VGA zaten eski bir görüntü iletim teknolojisi. Siz bunu bir de dönüştürücüyle kullandığınız zaman kalite anlamında ciddi kayıplar vermiş oluyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı