Casper Boştayken Isınma Sorunu

Burak Çakı

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar ve iyi geceler.
Sorunum Casper bilgisayarımın aşırı derecede fazla ısınması ve ETS 2, NFS Undergraund 2'de bile aşırı FPS düşüşleri ile alakalı. Bilgisayarın özellikleri imzamda bulunmakta.

upload_2015-5-30_2-13-59.png

Şu anki ısı değerlerim böyle fakat LoL gibi oyunları bile açsam 85-95°C arasında bir ısı değeri alıyorum.
Not: Altında soğutucu var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dizüstü ve Netbook kısmına açıldığı için konu ve fotoğrafın alt kısmında şarj işareti bulunmasından dolayı dizüstü.
Uykuyu almadan uyanınca dikkatsiz oluyor insan.

Neyse Nvidia denetim masasına girerek sistem boştayken hangi ekran kartı çalışıyor kontrol edin. Mümkünse on board ekran kartını seçin böylelikle sistem boştayken sıcaklık değerleri düşebilir. Ayrıca markanın Casper olması zaten başlı başına bir sorun teknik bilginiz varsa açın tozları temizleyin. Başka da yapacağınız bir şey yok Temmuz, Haziran gibi 100°C olur.

Kaliteli bir termal macun sürüp fanları temizledikten sonra Bios sürümünüz güncel değilse güncelleyin.

Evet biliyorum. Ama yaptık böyle bir şey.

Uykuyu almadan uyanınca dikkatsiz oluyor insan.

Neyse Nvidia denetim masasına girerek sistem boştayken hangi ekran kartı çalışıyor kontrol edin. Mümkünse on board ekran kartını seçin böylelikle sistem boştayken sıcaklık değerleri düşebilir. Ayrıca markanın Casper olması zaten başlı başına bir sorun teknik bilginiz varsa açın tozları temizleyin. Başka da yapacağınız bir şey yok Temmuz, Haziran gibi 100°C olur.
Teşekkür ederim boştayken HD Graphich 4000'i kullanırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı