Çözüldü Casper C650 RAM yükseltmesi yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

remidosol

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, 2017 model Casper C650 notebook'uma(işlemci: Intel Core i5-8250U) RAM alacağım ama bir türlü karar veremedim. Sebep RAM'in uymama korkusu. Şöyle ki ilk kez dün gece bilgisayarın arkasını açtım ve parçalarını vs. gördüm. 2 soket vardı RAM için ama markasını çözemedim. Daha sonra AIDA64 ve CPU-Z programlarını kullandım ve buldum en sonunda özelliklerini.

JJ0qVa.png

oRr2bq.png

S8PDQP.png

g2q81j.png

ZHFSiE.png

Velhasıl bu görsellerden yola çıkarak parça numarasını öğrendim ve sipariş vermek üzereyim. Ama asıl sorum şu:
Bendeki RAM parça numarası CT8G4SFS824A ama alacağım RAM'in parça numarası CT16G4SFD824A. Yani 8-16 farklılığı ve devamında 824'ten önce s harfinin D harfine dönüşmesi var. Devamında bu link'te hem kendi parçamı buldum hem de bahsettiğim parçanın 2K'lısını yani Dual olanını da buldum. Bu RAM'lerde uyumluluk neye göre farkediliyor acaba ve 32 GB'a tamamlamak için Dual modül alınır mı, alsam uyar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam dikkat edilmesi gereken hususlar,
Bellek türü.
Kapasitesi.
Frekans.
CL değeri. Bu değerler uyumlu ise Dual Channel çalışma olur.
Hocam 32 GB RAM bence fazla olur. Yanına uyumlu bir 8 GB daha yeterli olacaktır.
Hocam bu RAM sizin sistem ile uyumlu çalışır.
Hocam dikkat edilmesi gereken hususlar,
Bellek türü.
Kapasitesi.
Frekans.
CL değeri. Bu değerler uyumlu ise Dual Channel çalışma olur.
Hocam 32 GB RAM bence fazla olur. Yanına uyumlu bir 8 GB daha yeterli olacaktır.
Hocam bu RAM sizin sistem ile uyumlu çalışır.

Son düzenleme:
Çözüm
Sağolun ama notebook çok fazla kasıyor ve ben de yazılım geliştirme yapıyorum, bazı yeni teknolojilerle uğraşıyorum o yüzden hiç kasmamasını istiyorum ve bu yüzden 1TB SSD sipariş ettim zaten. VM tarzı işlerim de var o yüzden RAM gerekli olabiliyor. Bir de notebook'larda turbo boost manual olarak açılmadığından iyice beter oluyor. Şimdi de bir Web Geliştirme projesi üzerindeyim ve bu donmadan dolayı masaüstü bilgisayarıma taşıdım birçok şeyi. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı