Casper CKY.3230-4L35V-S RAM frekansı yükseltme

KadirHawk

Hectopat
  • Seri numarası: SR000784642
  • Model Kodu: CN.VKY3230C
  • Model Adı: CASPER NIRVANA NB 15.6 (CKY.3230-4L35V-S)

Laptop bilgisayarıma 4 GB RAM taktım, üstünde bulunan RAM 1333 MHz, taktığım ise 1600 MHz, BIOS ayarlarından taktığım RAM'in frekansını değiştirmek istiyorum fakat BIOS kısıtlı. Resimlerde görüldüğü üzre. Nasıl yapabileceğim hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım, hafta sonu olduğu için servisle irtibata geçemiyorum, lütfen yardım edin.

Adsız.jpg
Adsız2.jpg
IMG_4809.JPG
IMG_4810.JPG
IMG_4811.JPG
IMG_4812.JPG
IMG_4813.JPG
IMG_4814.JPG
IMG_4815.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'ta bu ayar yok. Olsa da modülleri tek tek düzenleyemezsiniz.
Frekansı düşük olan RAM'in frekansına çekilir bütün RAM'ler, tabi CL ve diğer değerleri de uygunsa.

bildiğim kadarıyla iki farklı hızlarda çalışmazlar boşuna yüksek frekanslı Ram almanıza gerek yoktu. 1333 Mhz alıp kapasiteni artırabilirsin hızı artıramazsın.

BIOS'ta yapmak istediğim 1600 Mhz Ram frekansını 1333 Mhz yapmak istememdir. Ram'i taktıktan sonra gözle görülür bi hızlanma söz konusu, gerek uygulamaları açarken daha hızlı gerek oyunda ki FPS düşüş sorunu minimize etti fakat 1333 Mhz 9 milisaniye olarak gecikme süresi verir 1600 Mhz 11 gecikme süresi vermekte sürelerini eşitleye bilirsem tam verim alacağım. Bunun için BIOS ayarlarını yapabileceğim bir yöntem var mı? Eğer yoksa farklı bir yöntemle bu işlemi gerçekleştirebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı