Casper CN.VSD4712A GT 840M ekran kartını görmeme sorunu

cemal ersin

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar Nvidia ekran kartını aygıt yöneticisinde görmüyor ve driver yüklemeye çalıştığımda uygun donanım bulunmadı hatası alıyorum. Sitede birkaç konu açılmış çözüm sağlanmış ama bilgisayardan pek anlamadığım için beceremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Model Kodu:CN.VSD4712A
[TBODY] [/TBODY]
Model Adı:CASPER NIRVANA 15.6 NB (CSD.4712-AH45A-S)
[TBODY] [/TBODY]
Ekran kartı GT 840M.

Son düzenleyen: Moderatör:
[email protected] adresine marka model belirtip mail atarak gerekli güncel BIOS dosyasını isteyip BIOS yazılımınızı güncelleyin. Temiz Windows 10 x64 kurulumu gerçekleştirin. Sorun devam ederse grafik işlemciniz arızalıdır. Cihazınızda son zamanlarda ekran kartıyla ilgili bir problem var mıydı? Oyundan atmalar veya görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu gibi hatalar alıyormuydunuz? Sorun nasıl oluştu biraz detay vermeniz gerekmekte.

[email protected] adresine marka model belirtip mail atarak gerekli güncel BIOS dosyasını isteyip BIOS yazılımınızı güncelleyin. Temiz Windows 10 x64 kurulumu gerçekleştirin. Sorun devam ederse grafik işlemciniz arızalıdır. Cihazınızda son zamanlarda ekran kartıyla ilgili bir problem var mıydı? Oyundan atmalar veya görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu gibi hatalar alıyormuydunuz? Sorun nasıl oluştu biraz detay vermeniz gerekmekte.

Herhangi bir sorun yoktu. Windows 8.1 kullanıyorum. Casper'a mail attım dediğiniz gibi ama daha cevap gelmedi.Normal güncellemeleri yaparken ''Uygun donanım bulunamadı'' hatası aldım daha sonra aygıt yöneticisine baktığımda sadece intel ekran kartının gözüktüğünü gördüm.

Şimdilik temiz Windows 10 x64 kurulum yapıp deneyin. Gerekli BIOS dosyası size ulaştırıldığında BIOS güncellemesini deneyin.

Şimdilik temiz Windows 10 x64 kurulum yapıp deneyin. Gerekli BIOS dosyası size ulaştırıldığında BIOS güncellemesini deneyin.
Denedim format attım ama çözüm bulamadım ekran kartı kimlikleriyle bir çözüm mevcut ama onu da aygıt yöneticisinde ekran kartı gözükmediği için yapamıyorum acaba intel ekran kartı ile nvdia ekran kartının idsi aynı mı olur bir bilginiz var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı